Spread the love

Společnosti Mastercard a Last Mile Solutions oznámily spolupráci, jejímž cílem je zjednodušit a vylepšit způsob, jakým řidiči elektromobilů platí za nabíjení svých vozidel. Toto partnerství má za úkol představit nové a efektivnější platební řešení pro nabíjecí stanice, které bude vyhovovat požadavkům evropských nařízení o rozvoji infrastruktury pro alternativní paliva (AFIR), a tím podpořit snazší přístup k nabíjení elektromobilů.

Nové řešení provozovatelům umožní snadno propojit své nabíjecí stanice s platebními terminály různých značek bez nutnosti složitých úprav. Nové řešení platební brány zajistí jednotný uživatelský zážitek a zjednoduší propojení s platebními terminály, přijímání a zpracování plateb.

Spolupráce firem Mastercard a Last Mile Solutions usnadní přechod evropských zemí k elektromobilitě, především eliminací stávajících překážek většího rozšíření elektroaut a zjednodušením procesu jejich nabíjení díky zavedení interoperabilních a univerzálních platebních řešení.

Nové řešení se v Evropě začne zavádět na počátku roku 2024 tak, aby měli provozovatelé nabíjecích stanic možnost splnit požadavky evropské směrnice AFIR, která nabude účinnosti v dubnu 2024.

„Jsme nadšeni možností spojit síly se společností Last Mile Solutions. Masové rozšiřování elektromobility má zásadní význam pro udržitelnost. Ta však vyžaduje partnerství, jako je toto, aby bylo možné potřebný přechod k šetrným a udržitelným technologiím maximálně usnadnit nejen koncovým uživatelům, ale i provozovatelům nezbytné infrastruktury,“ říká George Simon, výkonný viceprezident společnosti Mastercard odpovědný za rozvoj evropského trhu.

„V dynamicky se měnícím světě platebních systémů a nabíjení elektromobilů umožní strategické partnerství mezi společnostmi Mastercard a Last Mile Solutions rychlejší a snadnější přechod k elektromobilitě. Naše firma dosáhla své vedoucí pozice na trhu poskytováním platebních terminálů, kterými lze snadno osadit nejen nově budované nabíjecí stanice, ale i ty již v provozu. Společně pomůžeme jejich provozovatelům zjednodušit placení a splnit požadavky směrnice AFIR. Díky našemu řešení se tak budou moci plně soustředit na podstatu svého podnikání,“ říká Eric van Voorden, generální ředitel společnosti Last Mile Solutions.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *