Spread the love

Antimonopolní úřad neschválil fúzi LeasePlanu a ALD Automotive, ta nalezla jiné řešení. Druhého května se přejmenovala se na Ayvens. Její vozový park v Česku čítá téměř 28 tisíc osobních a užitkových vozidel, na pozici šéfa zůstává Pavel Fořt.

Česká republika se stala desátou z celkem 42 zemí, ve které se značka globální mobility Ayvens objeví. Za cíl si dává představit nový svět mobility, který je plynulejší, udržitelnější a dostupnější.

Šéfem zůstává Pavel Fořt

Šéfem firmy zůstává Pavel Fořt, který byl v čele ALD jako jednatel od roku 2014, kdy na pozici nahradil Petra Kohouta.

Předchozí pracovní zkušenosti získal Fořt jako finanční ředitel společnosti OMD (2010 – 2014) a jako finanční ředitel společnosti ALD Automotive pro Českou a Slovenskou republiku a v auditorské společnosti KPMG.

„Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká generální ředitel Ayvens Fořt.

Podílet se na digitální transformaci celého automotive odvětví. To jsou cíle nové globální značky Ayvens, která se na mezinárodním a ve většině případů také lokálním poli zrodila v rámci fúze společností LeasePlan a ALD.

Neschválená fúze s LeasePlanem

V České republice k fúzi nedošlo z důvodu neschválení příslušnými antimonopolními úřady. „Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká Pavel Fořt, generální ředitel společnosti Ayvens.

Vozový park Ayvens v České republice čítá téměř 28 000 osobních a užitkových vozidel, která zprostředkovává více než 6 000 zákazníkům z řad firem, veřejných institucí, drobných podnikatelů a privátních klientů. V globálním měřítku spravuje Ayvens vozový park o celkovém počtu 3,4 milionu vozidel. Jeho součástí je i největší flotila elektromobilů různých značek na světě.

Vysoké ambice

Cílem Ayvens je poskytovat jednodušší, chytřejší a udržitelnější řešení mobility. Své služby bude značka nabízet ve všech zákaznických segmentech. Na míru ušitá řešení tak u ní najde každý – od velkých korporátních klientů přes malé a střední podniky a profesionály až po soukromé zákazníky. Ještě více než doposud se přitom Ayvens zaměří na rozvoj digitálních řešení.

Naší ambicí je co nejrychlejší propagace značky Ayvens na tuzemském trhu a získání pozice lídra odpovídající postavení značky na globální úrovni. K tomu by nám měla napomoci rozsáhlá mediální kampaň a spolu s ní i obrovská zkušenost obou spojujících se společností, díky které máme nejkomplexnější nabídku služeb v té nejvyšší možné kvalitě. Mojí osobní prioritou je rovněž zaměření na profesionální a transparentní komunikaci a osobní zainteresovanost každého zaměstnance na spokojenosti našich klientů, říká Martin Štětina, obchodní ředitel společnosti Ayvens.

Nová identita

Spolu s novým jménem představila značka i zbrusu novou vizuální identitu symbolizující dynamičnost a pokrok postavený na pevných základech dvou silných společností. Nové logo zdůrazňuje příslušnost ke skupině majoritního akcionáře Société Générale. Slogan „Better with every move“ zachycuje hlavní poslání společnosti, kterým je prostřednictvím neustálého pokroku přinášet lepší a kvalitnější svět mobility nejen pro své zákazníky, ale i pro naši planetu.

O společnosti Ayvens

Společnost Ayvens je předním světovým hráčem v oblasti udržitelné mobility, který se zavázal zlepšovat životní prostředí. Již desítky let zlepšujeme mobilitu, poskytujeme leasing s kompletními službami, flexibilní předplacené služby, správu vozového parku a řešení pro velké mezinárodní korporace, malé a střední podniky, podnikatele i soukromé osoby.

S 15 700 zaměstnanci ve 42 zemích, 3,4 miliony vozidel a největším vozovým parkem elektromobilů různých značek na světě využíváme naší jedinečné pozice k tomu, abychom byli lídrem na cestě k čisté nule a stáli v čele digitální transformace sektoru mobility.

Společnost je kótována v oddíle A Ticker: ALD. Skupina Société Générale je většinovým akcionářem společnosti Ayvens.

O Ayvens v České republice

Ayvens nabízí flexibilní operativní leasing ve všech jeho formách (operativní leasing bez služeb, operativní leasing s volitelnými službami), finanční leasing, správu vozového parku a další individuální řešení mobility zákazníkům všech velikostí, od velkých po malé a střední firmy, od drobných podnikatelů přes jednotlivce až po veřejnou správu, směrem k mobilitě s nulovými emisemi prostřednictvím inovací a technologických služeb.

Společnost Ayvens působí v České republice bezmála 30 let, ve svém vozovém parku má téměř 28 000 vozidel a více než 6 000 zákazníků. Svým klientům nabízí služby prostřednictvím rozsáhlé sítě smluvních partnerů.

Zdroj: Matěj Fürst

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *