Spread the love

Šéf logistické Raben Group Ewald Raben prezentoval v Rokycanech unikátní  data z oblasti snižování emisí v logistice. Jeho firma testuje biopaliva (HVO100) ve vozovém parku, investuje i do ekobudov. Dohromady s vysokým podílem využívané zelené energie vedla opatření podle jeho slov k téměř 23% snížení emisí.

Akci moderoval Jakub Železný. Na eventu proběhla panelová diskuze odborníků na logistiku nejen z Rabenu, ale i českých vysokých škol.

„Rok 2023 byl v naší agendě ESG dalším náročným rokem. Raben Group se i nadále spojuje se svými zákazníky, dopravci a obchodními partnery s cílem utvářet a zlepšovat náš dopad na životní, společenské a pracovní prostředí. Těší nás pokrok v tomto ohledu a těšíme se na další kroky v roce 2024,“ řekl Ewald Raben.

Závazek Raben Group k udržitelnosti vedl k významným úspěchům, včetně výrazného zvýšení ratingu Ecovadis na 65 bodů v roce 2024.

„Jsme hrdí na to, že jsme ve všech oblastech dosáhli minimálně hodnocení „dobrý“ a v kategorii životního prostředí hodnocení „pokrok“. Těší nás také to, že jsme dosáhli působivého hodnocení A- ve zveřejněném CDP Climate 2023,“ uvedla Ewelina Jabłońska-Gryżenia, vedoucí udržitelnosti v Raben Group.

Český Raben „šlape“ do udržitelnosti
Jedním z nejúčinnějších řešení pro snižování uhlíkové zátěže je co nejúčinnější využívání přepravy: „Dá se říct, že kamion je jedním z nejekologičtějších řešení, protože při stejných emisích přemístí větší množství nákladu. Díky podobným řešením jsme schopni snížit zátěž, a postupně se tak propracovávat k definovaným cílům. Emise redukujeme zejména efektivitou přepravy“ říká Jakub Trnka, generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech & Slovakia.

V praxi se jedná například o nákladní auto Cityliner se zadní natáčivou osou, která přesně kopíruje stopu tahače, díky čemuž dokáže projet i hůře dostupnými místy. Cityliner navíc pojme až 27 palet, na jeden litr paliva tak rozveze větší množství nákladu než klasické 18paletovém rozvozové vozidlo.

Erich Handl, Rokycany

 

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *