Spread the love

Savencia Fromage & Dairy získala popáté za sebou cenu Top Employer v Česku a na Slovensku. Lídr českého i slovenského trhu mlékárenských produktů zaměstnává více než 800 lidí a do jeho portfolia patří Pribináček, Lučina, Král Sýrů, Sedlčanský Hermelín, Apetito, Bambino či Liptov.

„Ocenění Top Employer je pro nás povzbuzením v naší práci. Nejvíce si však cením pozitivní zpětné vazby od našich zaměstnanců. Mám radost, že se nám v loňském roce podařilo snížit dobrovolnou fluktuaci o tři procenta, a nadále děláme maximum pro spokojenost našich zaměstnanců,“ říká Zuzana Kossuthová, personální ředitelka Savencia CZ&SK.

Savencia F&D v roce 2023 oslavila dvě významná výročí: 100 let Krále Sýrů a 50 let Apetita. „Velmi nás potěšilo, že nás na podzimních oslavách v hodonínském závodě navštívili také bývalí zaměstnanci, kteří jsou již v důchodu. Bylo zajímavé poslouchat jejich vzpomínky a zkušenosti, které formovaly dnešní podobu firmy Savencia,“ doplňuje Z. Kossuthová. Další významné výročí, 70 let Pribináčku, čeká společnost letos.

Velký důraz Savencia F&D dává na vzdělávání a rozvoj svých zaměstnanců. „Jenom v roce 2023 absolvovalo alespoň jedno školení 766 zaměstnanců a na konci ledna nás čeká velký workshop o ESG. Mnozí kolegové využívají možnosti dalšího vzdělávání což jim umožňuje růst v kariéře a přinášejí tak nové nápady a inovace do naší společnosti,“ říká Z. Kossuthová.

Institut Top Employer hodnotí při udělování ocenění také postoj společnosti k inkluzi a přístup k sociálně či zdravotně znevýhodněným skupinám. „V Savencia dáváme příležitost lidem bez ohledu na věk nebo handicapovaným,“ doplňuje Zuzana Kossuthová. Savencia F&D zaměstnává v Česku tři procenta handicapovaných, na Slovensku to je dokonce osm procent, což odráží dlouhodobou snahu společnosti o inkluzivní a otevřené prostředí.

Savencia Fromage & Dairy

Savencia Fromage & Dairy je jeden z největších výrobců značkových sýrů v Česku a na Slovensku. Společnost, náležející do francouzské skupiny Savencia, zde působí od roku 1993. Ve dvou závodech v Česku a jednom na Slovensku pracuje více než 800 zaměstnanců.

Institut Top Employers

Institut Top Employers je globální autoritou v uznávání excelentních přístupů při práci s lidmi. Pomáhá urychlit praktiky a dovednosti, které vylepšují svět práce. Skrze certifikační program Institutu Top Employers jsou zapojené společnosti hodnoceny, certifikovány a uznány jako výborný zaměstnavatel. Institut byl založen před více než 30 lety. Za tu dobu bylo certifikováno 2 300 organizací ve 121 zemích. Tyto certifikované společnosti pozitivně ovlivňují životy více než 12 milionu zaměstnanců po celém světě.

Zdroj: Acac, Michaela Procházková

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *