Vlastimil Divoký
Spread the love

Klienti, kteří si své letenky pořizují na webu Letuška.cz, si od 9. listopadu mohou pořídit výhodnější cestovní pojištění a pojištění storna.

Provozovatel portálu společnost Asiana a ERV Evropská pojišťovna také pro klienty připravily atraktivnější podmínky. Ty zahrnují jednodušší koncept pojištění, zvýšené limity hlavních rizik, a především výpočet pojištění storna procentem z ceny letenky. 

Pojistit si letenku není pro řadu lidí tak samozřejmé, jako pojistit si zájezd. Společnost Asiana, lídr českého trhu prodeje letenek, proto už řadu let spolupracuje s ERV Evropskou pojišťovnou, která se specializuje na cestovní pojištění. Při nákupu letenky tak každý klient automaticky dostane nabídku, aby si svou cestu pojistil.

Od 9. listopadu mají klienti jednodušší a výhodnější možnosti pojištění. Pod názvem FlyLine PREMIUM nabízí 3 snadno odlišitelné varianty: komplexní balíček cestovního pojištění s pojištěním storna, samostatné cestovní pojištění nebo naopak samostatné pojištění storna. „Doposud si někteří klienti nebyli jistí, kterou variantu pojištění zvolit. Někdy zaměnili storno, které řeší situace ještě před cestou, s cestovním pojištěním, které chrání v zahraničí. Nově je naše nabídka pojištění zcela jednoznačná, výhodnější a každý si snadno koupí takovou variantu, která mu vyhovuje,“ říká Josef Trejbal, obchodní ředitel společnosti Asiana.

Společné limity, storno procentem z ceny letenky

Limity pojištění jsou společné pro cesty po Evropě i mimo ni, ty hlavní jsou vylepšeny, např. u léčebných výloh až na 8 mil. Kč. Hlavní změna nastala u pojištění storna, které se teď počítá procentem z konkrétní ceny letenky. Každý tak dostává spravedlivou cenu pojištění. Při nákupu pojištění storna s cestovním pojištěním vyjde na 3,5 % z ceny letenky. „Všechny 3 nové varianty pojištění se automaticky vztahují na rizika spojená s COVID-19. Cestovní pojištění obsahuje i službu Flight Assistant, která pomůže klientům při potížích s jejich letem,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

letenka varianta původně nově rozdíl
za 5.000 Kč, po Evropě jen pojištění storna 390 Kč 250 Kč -36 %
storno + cestovní pojištění 730 Kč 565 Kč -23 %
za 15.500 Kč, mimo Evropu jen pojištění storna 790 Kč 775 Kč -2 %
storno + cestovní pojištění 1.780 Kč 1.333 Kč -25 %

Kvalita cestovního pojištění je důležitá i u letenek

Hlavní silnou stránkou nového pojištění i nadále zůstávají nadstandardní služby, které poskytuje ERV Evropská coby jediný specialista na cestovní pojištění u nás. Stěžejní je vlastní asistenční služba a její znalost místního prostředí a úrovně lékařské péče, díky níž dokáže klienty nasměrovat k těm správným lékařům s potřebnou odborností. V hlavních turistických destinacích mají klienti ERV Evropské k dispozici tzv. preffered partners program, díky němuž probíhají veškeré platby za léčení klienta přímo mezi pojišťovnou a lékařem. Samozřejmostí pak je jednoduché online hlášení škod s jejich rychlým vyřízením do 7 pracovních dnů.

 

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *