Jaroslav Rychna
Spread the love

Čtvrtým členem představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky) se stal Jaroslav Rychna. Od roku 2016 působí v České spořitelně a od 1. května 2024 navíc povede divizi informačních technologií v Buřince. Jeho cílem je především zrychlit digitalizaci a implementovat AI do co nejvíce oblastí a procesů.

Jaroslav Rychna je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, vystudoval zde obor Softwarové inženýrství. Oblasti IT zasvětil celou svou dosavadní pracovní kariéru. Působil ve společnosti Cleverlance, poté zastával vedoucí pozici v oddělení vývoje Českomoravské stavební spořitelny. V roce 2016 nastoupil do České spořitelny, kde je zodpovědný za rozvoj a provoz klíčových systémů banky.

Od 1. května 2024 rozšiřuje své působení v rámci Finanční skupiny České spořitelny a jako nový člen představenstva Buřinky povede divizi IT. „Neustále hledám způsoby, jak vylepšit a modernizovat naše bankovní systémy. Mým cílem je efektivně a bezpečně využívat umělou inteligenci v rámci různých oddělení, aby se naše banka mohla rychle přizpůsobit novým technologickým trendům,“ říká Jaroslav Rychna.

„Nová role Buřinky spočívající v podpoře energeticky udržitelného bydlení a veškeré aktivity s tím související, které jsme úspěšně nastartovali v minulém roce, jsou velkou výzvou a prověrkou naší technologické připravenosti. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč se dozorčí rada rozhodla posílit představenstvo Buřinky o nového člena, který bude řídit rozvoj společnosti v oblasti informačních technologií a digitalizace našich procesů,“ vysvětluje Libor Vošický, předseda představenstva Buřinky.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *