Spread the love

Kia a Hyundai dohodly strategickou spolupráci s Exide Energy Solutions, indickým výrobcem akumulátorů. Obě značky na indickém trhu usilují o lokalizaci výroby akumulátorů pro elektromobily, jmenovitě se zaměřením na lithium-železo-fosfátové články (LFP).

Tímto strategickým krokem se uvedené společnosti zařadí mezi průkopníky v používání akumulátorů domácí výroby v připravovaných modelech elektromobilů na indickém trhu.

„Indie je klíčovým trhem elektrifikace vozidel, zčásti kvůli národním cílům v oblasti uhlíkové neutrality, a tak je cenová konkurenceschopnost na základě místní výroby akumulátorů naprosto zásadní,“ uvedl Heui Won Yang, prezident a vedoucí vývojového centra R&D firem Kia a Hyundai. „Prostřednictvím této globální partnerské spolupráce s Exide Energy získáme konkurenční výhodu v tom, že budoucí elektromobily Kia a Hyundai na indickém trhu budou používat akumulátory místní výroby.“

Společnost Exide Industries Ltd. se sídlem v Kalkatě je předním indickým výrobcem akumulátorů s více než 75letými zkušenostmi s výrobou olověných baterií. V roce 2022 byla založena firma Exide Energy s cílem rozšířit působnost do odvětví akumulátorů pro automobily. Uvedená strategická spolupráce s Exide Energy předznamenává počátek dalších snah Kia a Hyundai o rozšíření kompletního vývoje, výroby, dodávek a partnerství na poli akumulátorů v rámci indického trhu.

Indie je celosvětově považována za velmi slibný automobilový trh a země se rychle stává klíčovým hráčem ve výrobě a prodeji elektromobilů. Obě značky si uvědomují strategický význam indického trhu a ujímají se zde vedení uváděním vlastních modelů elektromobilů s cílem etablovat se na samotném čele indického automobilového průmyslu.

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *