Spread the love

Do osmého ročníku grantového programu se mohou neziskové organizace, zaměřené na podporu sociálně slabých, seniorů a ochranu životního prostředí, hlásit od prvního do třicátého dubna.

V letošním roce pro ně má nadace připravenou částku ve výši téměř 4 miliony korun. Novinkou je možnost zažádat o finanční příspěvek na provoz. Stejná naopak zůstává maximální míra podpory ve výši 300 tisíc korun na jeden přihlášený projekt. 

Nadace MONETA Clementia vyhlašuje grantový program ve dvou kolech, to první startuje již příští týden. Podmínkou každé přijaté žádosti je, aby si ji takzvaně „osvojil“ některý ze zaměstnanců MONETA Money Bank. „Je to unikátnost našeho grantového programu. Zaměstnanci Monety si sami vybírají neziskovky, jejichž ambasadory se následně stávají a získávají pro ně u správní rady nadace finance na projekty,“ popisuje princip fungování grantového programu předsedkyně správní rady Nadace MONETA Clementia Monika Kalivodová.

Letos mohou poprvé organizace žádat o příspěvek na svůj provoz. „Víme, že se neziskové organizace potýkají s nedostatkem možností, jak financovat provozní náklady, na které se granty většinou nevztahují. Proto jsme právě tuhle možnost do našeho programu přidali, doplňuje Monika Kalivodová.

Od doby založení grantového programu v roce 1996 MONETA Money Bank podpořila více než 300 projektů částkou 26,9 milionu korun. V loňském roce rozdělila MONETA a Nadace MONETA Clementia mezi 58 neziskových organizací celkem 7,3 milionu korun. Podpořila tak například Klub nemocných cystickou fibrózou na nákup speciálních inhalátorů pro děti ze sociálně slabých rodin, nebo vzdělávací centrum Tereza příspěvkem na realizaci projektu Prvouka konečně živě.

Žádosti o grant bude možné podávat od 1. do 30. dubna prostřednictvím zaměstnanců Skupiny MONETA. Podrobný návod, jak žádost podat, naleznou zájemci na webových stránkách Nadace MONETA Clementia.

 

 

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *