Spread the love

Pojišťovna Kooperativa zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených klienty v rámci procesu likvidace pojistných událostí.

Nová technologie přináší plynulejší a přesnější proces ověřování dokumentů, který dokáže identifikovat podvody lidským okem neodhalitelné.

„V Kooperativě aktivně zavádíme nástroje umělé inteligence, abychom zvýšili rychlost a přesnost ověřování dokladů a odhalili pokus o podvod dříve, než k němu může dojít. Již několik let využíváme umělou inteligenci při kontrole fotografií, které nám klienti zasílají při elektronickém sjednání havarijního pojištění, nyní kontrolu rozšiřujeme i na další dokumenty. Dokumentová forenzní analýza společnosti Resistant AI je prověřená technologie, která zajistí rychlou a přesnou kontrolu velkého objemu dokumentů,“ vypočítává výhody umělé inteligence Ondřej Poul, ředitel Centra likvidací pojistných událostí v Kooperativě.

V pilotním projektu společnost Resistant AI při kalibraci zkontrolovala téměř čtvrt milionu dokumentů, přičemž odhalila řadu nesrovnalostí. Ve spolupráci s vyšetřovateli se následně podařilo identifikovat první pojistné podvody a zastavit pojistné plnění.

Jeden příklad za všechny. Klientka Kooperativě nahlásila zlomeninu patní kosti, která byla uvedena v zaslané lékařské zprávě. Aplikace Document Forensics odhalila, že v textu diagnózy byla zpráva elektronicky pozměněna. Po prošetření se podezření potvrdilo, neboť ve skutečnosti se jednalo pouze o podvrtnutí kotníku, tedy méně závažné zranění.

Martin Řehák, CEO a zakladatel společnosti Resistant AI, spolupráci vítá: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Kooperativou při zavádění nového digitalizovaného přístupu k procesům ověřování dokumentů. Vzhledem k tomu, že výskyt padělání dokladů se zvyšuje v celém finančním odvětví, je pojištění obzvláště náchylné k sofistikovaným podvodným technikám. V době, kdy podvodné činnosti často překračují možnosti detekce lidí, představuje nasazení umělé inteligence nejúčinnější strategii pro identifikaci a boj proti takovým podvodům.“

O společnosti Resistant AI

Společnost Resistant AI, založená v roce 2019, využívá umělou inteligenci a strojové učení k poskytování forenzních řešení identity, která chrání automatizované finanční služby před podvody a manipulací, včetně onboardingu zákazníků, AML a stávajících systémů detekce podvodů.

Zakládající tým Resistant AI má hluboké zázemí v oblasti strojového učení, umělé inteligence a počítačové bezpečnosti s více než 16 lety zkušeností s aplikací umělé inteligence v oblasti počítačové bezpečnosti. Společnost Resistant AI, podporovaná společnostmi GV (dříve Google Ventures), Index Ventures, Credo Ve ntures, Seedcamp, Notion Capital a několika andělskými investory specializujícími se na finanční technologie a bezpečnost, sídlí v Praze a má kanceláře v Londýně a New Yorku.

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *