Spread the love

Novým Country manažerem skupiny AGC v České republice se v lednu stal Miloslav Zoula (51). Převezme pozici po Zdeňku Frelichovi, který skupinu AGC V České republice vedl posledních sedm let.

Miloslav Zoula zároveň nadále zůstane ředitelem závodu AGC Flat Glass Czech v Teplicích-Řetenicích, který vyrábí ploché sklo. Součástí skupiny AGC v České republice je celkem pět vlastních výrobních závodů, z nichž největším je společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích u Bíliny na výrobu autoskel se zhruba 1700 zaměstnanci. Do skupiny patří také Střední škola AGC v Teplicích a fotbalový klub FK Teplice.

Miloslav Zoula pracuje ve společnosti AGC Flat Glass Czech od roku 1998, kdy nastoupil jako investiční specialista řízení výstavby.

Zajišťoval výstavbu několika důležitých sklářských závodů skupiny například v ruském Klinu, v Chudeřicích nebo právě v Řetenicích, kde měl na starosti i rekonstrukci linky R1 na výrobu plochého skla s celosvětově unikátní technologií výroby. Od roku 2014 zastával v závodě pozici zástupce ředitele pro inženýrské služby a od roku 2019 je jeho ředitelem.

Miloslav Zoula, Country manažer skupiny AGC pro Českou republiku: „Věřím, že se nám bude dál dařit rozvíjet skupinu AGC v České republice. Čeká nás důležitá práce spojená se stále rostoucími nároky na udržitelnost výroby skla, s mnoha změnami, kterými prochází automobilový průmysl, a také s vývojem ve stavebnictví, které významně ovlivnila energetická krize a následný růst cen.“

Miloslav Zoula je ženatý a má dvě malé děti. Mezi jeho priority patří rodina, snaží se i nezanedbávat své koníčky. Mezi jinými to je především sport, horská cyklistika a lyžování.

Ve svých kmenových závodech AGC Flat Glass Czech, která je největším světovým výrobcem plochého skla, zaměstnává zhruba 1000 zaměstnanců. Dceřiné společnosti specializované na výroby opracovaných skel zaměstnávají v České republice dalších zhruba 700 zaměstnanců. Ploché sklo, které je vstupní surovinou pro další zpracování, se vyrábí v závodu Teplice-Řetenice, který má kapacitu výroby 480.000 tun plochého skla ročně.

Značka AGC je největší sklářskou skupinou světa a sídlí v Japonsku. Firma v České republice vlastní pět výrobních závodů s denní výrobní kapacitou téměř 2000 tun základního skla.

Zdroj: AGC

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *