Zonky Rentiér nově ruší vstupní poplatek

Zonky v dubnu snížilo minimální vklad do Zonky Rentiéra na 10 tisíc korun. Nově také u této služby zcela ruší vstupní poplatek. Poplatek za správu se naopak mírně zvýší. Nové podmínky platí pro smlouvy uzavřené od 4. května 2021. Podmínky pro stávající investory zůstávají nezměněné.

Službu Zonky Rentiér ocení pro svou jednoduchost a časovou nenáročnost zejména začínající investoři. Zonky Rentiér se o vše postará za ně. Vstupní investici automaticky rozloží do několika stovek půjček napříč celým portfoliem Zonky a tím minimalizuje riziko. Očekávaný hrubý roční výnos Zonky Rentiéra (před případným zdaněním) aktuálně dosahuje 3,05 %.

Pro smlouvy uzavřené od 4. května 2021 je služba Zonky Rentiér nově bez vstupního poplatku (původní vstupní poplatek činil 1,9 %). Pro nové smlouvy se také mírně zvyšuje poplatek za správu – z 2,4 % na 2,9 % p. a.

Od 13. dubna 2021 je možné službu sjednat se vstupním vkladem už od 10 tisíc korun (původní minimální vklad byl 50 tisíc korun). Zonky také rozšiřuje možnosti, jak si mohou zájemci službu zřídit. Firma navázala spolupráci s Air Bank, jejíž klienti si mohou Zonky Rentiéra sjednat na všech pobočkách banky a také prostřednictvím aplikace My Air (zatím spuštěno jen pro část klientů Air Bank). Dále samozřejmě zůstává možnost sjednat si Zonky Rentiéra online přímo na webu Zonky.Vydáno: 5.květen 2021, v Úvěrové společnosti.
Zdroj: Jana Pokorná