Změny ve výkonném výboru skupiny PSA

Ve výkonném výboru a představenstvu skupiny PSA dochází od 1. září 2016 ke změnám, které mají zaručit správné provádění strategického plánu „Push to Pass“.

Cílem této nové organizace, která zachovává princip rozdělení značek / regionů / činností, je zajistit především zavádění mobilních služeb, zlepšit výsledky skupiny PSA v Číně a zajistit, aby uvádění nadcházejících 121 nových produktů, které se mají podle plánu objevit na globální úrovni, byla v jednotlivých regionech perfektně zorganizována.

V rámci reorganizace byl do čela nového ředitelství mobilních služeb jmenován Grégoire Olivier, který zde bude moci využít své zkušenosti v rozvoji obchodu. V jeho dosavadní funkci v čele regionu Čína a jihovýchodní Asie ho nahradí Denis Martin, který prokázal schopnost dosahovat vynikajících výsledků ve funkci ředitele pro region Evropy. Toto místo přebírá Maxime Picat, který doposud stál v čele značky Peugeot a své zkušenosti bude moci zúročit v rámci produktové a technologické ofenzívy v Evropě, kterou bude mít ve své nové funkci na starosti. Maxima Picata vystřídá v čele značky Peugeot Jean-Philippe Imparato, který je strůjcem úspěchu subjektu PSA Retail a nyní bude mít možnost pokračovat v „success story“ značky Peugeot.

Ostatní členové výkonného výboru se budou nadále věnovat svým současným okruhům činnosti, do nichž zařadí nové průřezové aktivity spojené se strategickým plánem „Push to Pass“.

Dozorčí rada schválila návrh předsedy představenstva na začlenění Maxima Picata do představenstva skupiny PSA, kde nahradí Grégoire Oliviera. Jean-Baptiste de Chatillon a Jean-Christophe Quémard zůstávají členy představenstva.

Carlos Tavares prohlásil: „Tyto změny zajistí nejlepší podmínky pro realizaci strategického plánu ziskového růstu „Push to Pass“. Současně budeme dál zlepšovat ekonomickou efektivitu naší činnosti. Výkonný výbor skupiny PSA je více než kdy jindy zapojen do zajišťování spokojenosti našich zákazníků.“

Jean Philippe Imparato

Jean Philippe Imparato

Carlos Tavares

Carlos TavaresVydáno: 28.červenec 2016, v Personálie, Výrobci.
Zdroj: PSA Groupe, Radka Matthey