ZETOR dodá do Ruska až 6000 sad traktorů

ZETOR TRACTORS a Kovrov Electro Mechanical Plant (KEMP) podepsali u příležitosti podnikatelské mise s prezidentem ČR do Ruska memorandum o prohloubení vzájemné spolupráce. Nově se předpokládá, že do Ruska bude do roku 2022 dodáno až 6000 sad traktorů modelové řady FORTERRA.

Ruský partner projevil také zájem o dodávky sad dalších modelových řad nebo motorů ZETOR. Finanční objem spolupráce byl vyčíslen na 550 milionů eur.

Podpis memoranda je dalším důležitým krokem, který umožňuje Zetorům vstoupit na významný zahraniční trh. Obsahem dokumentu je příslib dodávky šesti tisíc sad traktorů FORTERRA v letech 2018–2022, dále dodávka tříválcových motorů a poskytnutí technické podpory při výrobě traktorů do 50 koní.

Ruská strana vyjádřila také zájem i o další modely, konkrétně o PROXIMU a CRYSTAL.

Podpis memoranda proběhl ve středu 22. listopadu v Moskvě za přítomnosti prezidenta České republiky Miloše Zemana a vládních představitelů Ruska a ČR. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zastupoval David Kollhammer, ředitel Úseku strategie a KEMP pak výkonný ředitel Vladimir Vyacheslavovich Lebeděv.

Už počátkem října byla podepsána na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně první dohoda mezi ZETOREM a ruským partnerem na dodávku 450 sad traktorů do Ruska v roce 2018. Podpisem nového dokumentu se prohlubuje vzájemná spolupráce jak v délce trvání kontraktu, tak i v objemech dodávek komponentů. Vstup na ruský trh považuje společnost za významný milník v dějinách značky. „Od vstupu na ruský trh si slibujeme posílení pozic značky v oblasti Ruska. Těší nás, že ruský partner je s našimi produkty a službami spokojen a vzájemně nacházíme neustále prostor pro prohlubování spolupráce,“ vyjádřil se ke spolupráci David Kollhammer, ředitel Úseku strategie ZETOR TRACTORS a.s. Díky dlouhodobému kontraktu tak vysoké hodnoty je zakázka významnou událostí nejen pro ZETOR, ale i pro českou ekonomiku.

Společnost KEMP se specializuje na výrobu hydraulických systémů a komponentů, CNC strojů, pojízdných nakladačů a komponentů určených pro univerzální robotické sestavy. Kromě homologací vyrobených strojů na území Ruska bude KEMP zajišťovat také veškeré obchodní a servisní záležitosti spojené s traktory ZETOR ANT. Traktory v Rusku naleznou své uplatnění na živočišných či rostlinných farmách, v komunálních službách i ve stavebnictví.

ZETOR, Kenya

ZETOR TRACTORS

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. je výrobcem traktorů ZETOR. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává cca 750 lidí. V zahraničí je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi) ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Irsko, Německo, Velká Británie, Francie, USA anebo Bulharsko.

V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR v současné době zahrnuje šest modelové řady traktorů (UTILIX, HORTUS, MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL), plánuje se další rozšíření modelových řad. V roce 2015 představil ZETOR TRACTORS a.s. designový koncept ZETOR by Pininfarina, který bude postupně aplikován na všechny modelové řady. Na AGRITECHNICA 2017 pak společnost představila první modelovou řadu MAJOR s implantovaným novým designem. Kromě traktorů společnost vyrábí a prodává také samostatné motory a traktorové komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

Zetor_traktorVydáno: 23.listopad 2017, v ExpressAuto, Traktory, Zakázky & Příležitosti.
Zdroj: AMI