Zaloto chce omezit “předražené” financování aut

Finanční marketplace Zaloto spouští službu Zaloto Auto, která má za cíl omezit údajně nevýhodné financování vozů přímo u autoprodejců. Jak to chce dokázat?

Pomoci má podle organizátorů projektu propojení s některým z 30 nejlepších specialistů v oblasti financování aut, které Zaloto vybralo ze stovek finančních poradců na základě referencí zákazníků.

Propojení s ověřenými experty a financování na míru prý může zákazníkům ušetřit při koupi vozu desítky tisíc korun.

Finanční marketplace Zaloto je podle vlastních informací tuzemskou jedničkou v oblasti online hypotečních poptávek a již od začátku roku 2020 sbírá reference reálných zákazníků na finanční specialisty. Firma, která už obsloužila přes 70 000 klientů, nyní využila sesbíraná hodnocení, aby našla mezi stovkami finančních specialistů 30 nejlepších právě v oblasti financování vozů.

„Velká část lidí stále využívá při koupi auta financování přímo u autoprodejce, aniž by zvážili další možnosti. Kvalifikovaný finanční specialista přitom dokáže najít to nejlepší řešení, a ušetřit tak lidem řádově několik desítek tisíc korun. Proto jsme vybrali ty nejlepší poradce, a díky velkému množství dat je s klienty dokážeme spárovat na míru podle jejich potřeb,” popisuje Marek Kříž, spoluzakladatel Zaloto.

Formulář pro spojení se specialistou

Zájemce o financování vozu vyplní na webu Zalota jednoduchý formulář s orientační cenou auta a lokalitou. Na základě tohoto formuláře mu systém přiřadí z dvacítky předvybraných TOP specialistů toho nejvhodnější s ohledem na region či cenovou kategorii vyhlídnutého vozu. Vybraný finanční specialista následně zajistí na míru optimální způsob financování a předloží konkrétní nabídku.

Nová služba funguje od dubna 2021. Už během prvního měsíce registruje Zaloto zájem v řádu stovek poptávek, přičemž průměrná výše činí 408 000 korun.

„Očekáváme, že peníze, které lidé kvůli pandemii v posledních měsících odkládají stranou, budou investovat do zvýšení svého komfortu, například pořízením nového vozu. S rostoucí poptávkou budeme postupně přidávat i další finanční experty,” říká spoluzakladatel Zalota Martin Šetek.

K první TOP 30 tak Zaloto plánuje po čase vybrat dalších dvacet poradců, kteří mají v oblasti financování aut zkušenosti a dobré reference zákazníků. Postupem času bude do databáze zařazovat všechny finanční specialisty, kteří splní přísná vstupní kritéria, především pokud jde o hodnocení od zákazníků.

„Věříme, že stejně jako při financování bydlení je i při financování vozu nejdůležitější výběr správného člověka, který klienta provede celým procesem a najde to nejlepší řešení. Nejenže díky tomu může klient v případě auta velmi výrazně ušetřit, ale zároveň minimalizuje riziko uzavření nevýhodné či netransparentní smlouvy,” dodává Kříž.Vydáno: 12.květen 2021, v ExpressAuto, Finanční instituce.
Zdroj: Zaloto