Equa: zájem o odložené platby na e-shopech roste

Equa bank začala loni v květnu jako první česká banka nabízet e-shopům a jejich zákazníkům odloženou platbu – PlatímPak. Od jejího spuštění roste nejen zájem zákazníků, přičemž objem odložených plateb již dosáhl téměř 10 mil. Kč, ale i samotných provozovatelů e-shopů – PlatímPak jich nabízí již přes 6100.

Nakupovat on-line zboží všeho druhu je stále populárnější. Raketovému růstu obliby e-shopů napomohla nejen pandemie, ale zejména snadnost, rychlost a pohodlí nákupu z domova. Zájem o nakupování přes e-shopy zvýšily i odložené platby. Tuto službu jako první banka rozhýbala Equa bank, která přišla s platebním nástrojem PlatímPak.

Od spuštění PlatímPak v květnu loňského roku Equa bank odložila platby zákazníkům e-shopů za téměř 10 milionů Kč, přičemž průměrná odložená platba se pohybuje ve výši 2150 Kč. Zajímavé také je, že odloženou platbu využívají mnohem více ženy, než muži – dvě třetiny žádostí zaslaly ženy.

„Ohromný růst zájmu je zejména v posledních měsících. Například letos v březnu došlo v porovnání s lednem k nárůstu počtu žádostí o 307 %. Největší zájem o využití PlatímPak jsme v březnu zaznamenali na e-shopech nabízející vybavení domácností jako je například Mobelix, XXXLutz nebo Nakup-nabytek.cz. Dále pak ve spojení s nákupem elektroniky – například u Mironetu,“ říká Tomáš Fejfar, Sales Manager for E-commerce, Equa bank.

„PlatímPak mohou svým zákazníkům nabídnout e-shopy využívající platformu Shoptet, platební bránu ComGate nebo přímo přes API rozhraní,“ doplňuje Tomáš Fejfar z Equa bank. 

PlatímPak nabízí již přes 6100 e-shopů

Odloženou platbu PlatímPak od Equa bank nabízí svým zákazníkům již přes 6100 e-shopů. Nakoupit tak lze opravdu vše – od oblečení přes kosmetiku, drogerii, hračky, nábytek a doplňky do domácnosti, vybavení pro kutily až třeba po online kulturu. Seznam e-shopů je k dispozici na webových stánkách https://www.equabank.cz/platim-pak/seznam-eshopu.

Jak PlatímPak funguje? Velmi jednoduše. Zákazník e-shopu si vybere zboží, vloží ho do virtuálního košíku a u „pokladny“ si zvolí jako platební metodu PlatímPak. Zadá nezbytné minimum údajů a Equa bank žádost během desítek vteřin vyhodnotí. Banka pošle zákazníkovi e-mailem potvrzení o tom, že je zboží zaplaceno a platební instrukce k následné úhradě odložené platby.

Zákazník pak dostane zboží, které si může v klidu prohlédnout, vyzkoušet a zkontrolovat. A buď si ho nechá a zaplatí za něj Equa bank do 30 dnů, nebo ho obchodníkovi jednoduše vrátí a bance nic neplatí. PlatímPak je zdarma, zákazník zaplatí pouze za zboží. A samozřejmě – PlatímPak mohou využít všichni zákazníci e-shopů, služba není určena jen pro klienty Equa bank. Svědčí o tom i to, že 75 % žádostí o PlatímPak přichází právě od zákazníků, kteří nejsou klienty Equa bank.

Díky PlatímPak je možné pořídit si on-line zboží či služby až do výše 25 000 Kč za jeden nákup – a to i opakovaně. Pokud zákazník nezaplatí bance objednávku do 30 dnů, může požádat o převedení na pravidelné měsíční splátky.Vydáno: 19.duben 2021, v Banky, Informace z trhu.
Zdroj: Kateřina Petko