Pavel Čejka

RSTS vykázala v pololetí zisk 210 milionů

Za první pololetí roku 2021 poskytla Raiffeisen stavební spořitelna nové úvěry klientům ve výši 8,2 miliardy korun, což je o 65 % více než v minulém roce. Přes 43 % z celkového počtu všech úvěrů bylo poskytnuto na rekonstrukce a modernizaci domácností v rámci speciálního produktu REKO půjčka.

Raiffeisen stavební spořitelna také uzavřela téměř 36 tisíc smluv o stavebním spoření v celkovém objemu cílových částek 36 miliard korun, meziročně o 8 % více. Dařilo se i v prodeji pojištění a běžných účtů Raiffeisenbank, kde prodeje výrazně narostly.

„Velmi si cením obchodních i finančních výsledků stavební spořitelny, kterých jsme dosáhli. V oblasti úvěrů na bydlení jsme zaznamenali výrazný nárůst jak v objemu poskytnutých úvěrů, tak v počtu nově uzavřených smluv. Trh nemovitostí a jejich financování je v letošním roce velmi dynamický a jsem rád, že nám dává důvěru čím dál vyšší počet klientů. Užší spolupráce v rámci skupiny Raiffeisen nám umožňuje nabídnout širší paletu produktů a služeb,“ komentuje výsledky a situaci na trhu Pavel Čejka, generální ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí vedle tradičního úvěru ze stavebního spoření také úvěrový produkt s názvem REKO půjčka. Jde o úvěr na rekonstrukci či modernizaci stávajícího bydlení ve výši až 1 milionu korun bez zajištění nemovitosti. REKO půjčku lze též využít na zpětné financování oprav, koupi stavebního pozemku či majetkové vypořádání, např. v rámci rozvodového řízení. Za první pololetí 2021 poskytla Raiffeisen stavební spořitelna přes dva tisíce těchto úvěrů.

„Kromě úvěrů na nemovitosti v osobním vlastnictví poskytujeme též úvěry na družstevní bydlení, ať už fyzickým osobám nebo celým družstvům. Od března do června tohoto roku, kdy produkt nabízíme, jsme poskytli přes stovku úvěrů v objemu téměř 140 milionů korun právě na tento typ bydlení,“ doplňuje Pavel Čejka.

V uplynulém roce se Raiffeisen stavební spořitelna stala součástí Raiffeisenbank, která je aktuálně jejím 100% vlastníkem. Stavební spoření je klientům nabízeno nejen na obchodních místech, ale též prostřednictvím poboček, mobilního a internetového bankovnictví.Vydáno: 5.srpen 2021, v Stavební spořitelny.
Zdroj: Petra Kopecká