UNIQA se dohodla s Volkswagen Financial Services

Zákazníci, kteří si pro financování nákupu vozidla vyberou Volkswagen Financial Services, můžou zvolit pojištění auta od UNIQA pojišťovny. UNIQA rozšířila řady třetích stran v portfoliu společnosti z rodiny Volkswagen. Partnerství zahrnuje kromě povinného ručení a havarijního pojištění i užitečné doplňkové produkty.

Pojistné produkty od UNIQA pojišťovny mohou využít jak klienti financující automobily pomocí úvěru, tak prostřednictvím operativního leasingu. Kromě povinného ručení a havarijního pojištění bude UNIQA klientům Volkswagen Financial Services poskytovat i pojištění zavazadel, úrazové pojištění osob ve voze (tzv. pojištění sedadel) nebo velmi žádané pojištění skel. Tato doplňková krytí v případě vzniku pojistné události mohou výrazně přispět k tomu, že přímý finanční dopad škodní události bude co nejmenší.

„Zahájení spolupráce s jedničkou ve financování osobních a užitkových vozidel si velmi vážíme a vnímáme ji jako další doklad naší profesionality a kvality v pojištění vozidel. Každoročně registrujeme desetitisíce nových klientů a těší nás, že nyní budeme moci přivítat i zákazníky nejsilnějšího hráče ve financování automobilů do 3,5 t. Jsme schopni jim nabídnout krytí na míru podle jejich představ. A náš servis v případě škody patří k nejrychlejším a nejjednodušším na trhu,“ říká Marek Bártek, člen představenstva UNIQA pojišťovny odpovědný za retailový obchod.

UNIQA nabídla na českém trhu havarijní pojištění jako jedna z prvních pojišťoven už v polovině devadesátých let, a povinné ručení přidala po demonopolizaci v roce 2000. Aktuálně figuruje v obou druzích mezi pojišťovnami na čtvrtém místě. Její cenotvorba je v obou druzích vysoce individuální a zohledňuje více než 20 parametrů vozidla i motoristy v zájmu co nejspravedlivější sazby pro každého.

„O pojistné produkty je mezi našimi zákazníky stále větší zájem. Kompletní pojištění mohou uzavřít přímo při koupi vozu a platba pojistného je pak součástí splátek za úvěr či operativní leasing. Chceme, aby naši klienti měli na výběr z toho nejlepšího, co český pojistný trh nabízí, a proto postupně rozšiřujeme okruh partnerských pojišťoven. Jsem proto rád, že nyní můžeme našim společným klientům nabízet autopojištění od významného hráče v této oblasti – od pojišťovny UNIQA,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Mimo produktů UNIQA nabízí Volkswagen Financial Services i další doplňková pojištění s několika dalšími partnerskými pojišťovnami a asistenčními společnostmi.Vydáno: 26.únor 2021, v Informace z trhu.
Zdroj: Eva Svobodová