Povinné ručení Direct má přes 400 000 vozidel

Ještě v roce 2016 mělo u Directu povinné ručení zhruba 140 tisíc vozidel, nyní, pět let poté, je to podle lednové statistiky přes 400 tisíc. Tedy téměř třikrát více. Čísla komentuje mluvčí firmy Nela Maťašeje.

„Nebereme to ale jen jako číslo. Vidíme za tím 400 tisíc lidí, kteří nám dali důvěru, a nechceme je zklamat,“ říká mluvčí pojišťovny Maťašeje.

Dodává, že je to zároveň důkaz, že Direct je na dobré cestě a stabilně roste. „Za posledních pět let, tedy od doby, kdy Direct vznikl, vzrostl náš podíl na trhu s povinným ručením nejvíc ze všech pojišťoven v České republice. Náš tržní podíl je nyní 4,68 %,“ říká Maťašeje.

Podle posledních údajů navíc růst stále pokračuje. „Zatímco počet aut v České republice loni v listopadu meziročně vzrostl o 2,2 procenta, my jsme v povinném ručení rostli o 15,4 procenta,“ dodává Maťašeje.

Co za tím je? Kvalitní služby i jiný přístup

Za úspěchem Directu stojí několik důvodů. „Klientům se líbí například to, že u nás mohou smlouvu vypovědět kdykoliv. To ostatní pojišťovny neumožňují. Vlastně se divíme, že konkurence se této možnosti brání, protože se ukázalo, že to podnikání nijak neohrožuje. Klienti paradoxně zůstávají u nás právě díky této svobodě,“ vysvětluje Maťašeje.

Dodává, že mnoho lidí si u Directu s povinným ručením sjednává i havarijní pojištění.  „Tam zase majitelé mladých aut oceňují Zlevňující havarijko, díky kterému jim každý rok klesá cena pojištění o 7 procent, což je na českém trhu unikátní,“ dodává Maťašeje.Vydáno: 4.leden 2021, v Informace z trhu, Pojištění.
Zdroj: Anna Fajkusová