Tendr na nové policejní vozy má vítěze

Veřejná soutěž na dodávku osobních vozidel 4×2 v policejním provedení má výsledek. Vybraná automobilka dodá v následujících 4 letech české policii přes 1200 aut se speciální výbavou. Kolik policajti za auta zaplatí?

Na základě uzavřené rámcové dohody dodá Škodovka  v následujících 4 letech Policii ČR přes 1200 vozů ŠKODA SCALA v policejním provedení, které budou vybaveny dle specifických požadavků zadavatele. Celková hodnota tendru činí 840 000 000 Kč bez DPH.

Scaly  v policejním provedení, postupně dodávané Policii ČR do konce roku 2024, budou osazeny zážehovým motorem 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Na základě podepsané rámcové smlouvy se automobily předávají s policejními polepy a speciálním vybavením, které zahrnuje například montážní sadu mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením.

Jedná se o speciálně upravený vůz pro potřeby Policie ČR, do jehož standardní výbavy patří například 6 airbagů, startování tlačítkem, přední mlhovky, zadní parkovací senzory, autorádio s Bluetooth, manuální klimatizace nebo čalounění sedadel odolnější látkou.

Na základě podepsané rámcové smlouvy se automobily předávají s policejními polepy a speciálním vybavením, které zahrnuje montážní sadu mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškový hasicí přístroj, kameru Garmin sledující dění před vozidlem, demontovatelnou mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku a další položky nezbytné pro výkon služby.

Škoda je tradičním dodavatelem policie, například v roce 2018 předala policii flotilu 19 dálničních superbů Ambition 2,0 TSI 4×4 DSG

 Vydáno: 14.leden 2021, v Fleety, Zakázky.
Zdroj: Škoda Auto