Tatra se představila na Dnech NATO

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve stření Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nechyběl holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.

Na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově se už několik let koná jedna z největších a nejnavštěvovanějších bezpečnostních show na evropském kontinentu – Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky.

Letos se akce uskutečnila o víkendu 16. a 17. září. Vedle ozbrojených složek České republiky i partnerských zemí NATO se na Dnech NATO prezentovaly i společnosti zabývající se výrobou, vývojem i modernizacemi obranné techniky. K největším už tradičně patří holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, jež jsou zároveň i jedněmi z hlavních partnerů Dnů NATO.

Letos společnosti patřící do holdingu CSG a kopřivnická TATRA TRUCKS ve společné expozici ve VIP zóně předvedly modernizovanou samohybnou houfnici DANA M1 M, samohybný minomet na podvozku Pandur II 8×8 CZ a také obrněné vozidlo TITUS. TITUS mohli návštěvníci Dnů NATO vidět i během dynamických ukázek.

TITUS tatra

V tzv. relax zóně pak byla k vidění celá řada automobilů TATRA, konkrétně půjde o závodní dakarský speciál TATRA BUGGYRA a renovovaný originální dakarský závodní vůz TATRA T 815 VE 6×6 „Ostrý II“ z roku 1986, dále pak vojenské vozy TATRA FORCE a TATRA TACTIC, nejnovější nákladní vůz TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT, který vznikl k výročí 120 let výroby automobilů v Kopřivnici, a také hasičský speciál TATRA TERRN°1.

Premiérově byl k vidění i zcela nový vůz AVIA INITIA řady D v provedení Euro 6, který společnost AVIA MOTORS (patřící do holdingu CSG) oficiálně představila 5. září při slavnostním spuštění výroby. V zóně u velkoplošné obrazovky bude navíc možné navštívit prezenční stan, kde se lze informovat o možnostech zaměstnání v TATRA TRUCKS či ve společnostech holdingu CSG.

Hlavní program vícedenní akce se odehrával na mošnovském letišti, kde se divákům představila těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, mohli vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

Tatra armáda čtyřkolováVydáno: 15.září 2017, v Výrobci, Výstavy a veletrhy.