Skupina ZKW otevře pobočku v Olomouci

Skupina ZKW, specialista na osvětlovací systémy a elektroniku, přidá ke svým deseti stávajícím pobočkám novou filiálku v Olomouci. Má podporovat globální inženýrskou síť a rozšiřovat stávající kapacity v Rakousku. Společnost v počáteční fázi vytvoří 50 nových pracovních míst a do roku 2023 plánuje zaměstnat více než 100 specialistů.

Nová prodejní a vývojová pobočka v Šanghaji bude podporovat stávající pobočku ZKW ve městě Ta-lien. Navzdory pandemii a ztíženým ekonomickým podmínkám se skupině podařilo v roce 2020 dosáhnout zisku v hodnotě 1,03 miliardy eur.

„Zásluhou velkého organizačního úsilí a flexibility se nám podařilo udržet výrobu ve všech našich pobočkách. Za náš úspěch vděčíme hlavně skvělé týmové práci a odhodlání našich zaměstnanců. Nyní se zaměřujeme na další růst,“ říká Oliver Schubert, generální ředitel skupiny ZKW.

Místní pracovníci

ZKW v olomoucké pobočce naváže na svou strategii využívat místních pracovních sil a odbornosti na místě. V Olomouc sídlí druhá nejstarší univerzita, jejíž součástí je i katedra optiky. Kromě toho má Olomoucký kraj dlouhou tradici ve vývoji a výrobě automobilových světlometů. „Tento region nabízí vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, kterou plánujeme využít při vývoji prémiových osvětlovacích systémů. V současné době hledáme zkušené inženýry z automobilového průmyslu v oblasti světla, designu, elektroniky a softwaru,“ říká Schubert.

Blíže klientům

Pobočka v čínské Šanghaji bude podporovat stávající pobočku ZKW ve městě Ta-lien. „Jedná se o strategické rozhodnutí být blíže našim klientům, jako jsou SGM a Volvo,“ říká Schubert. Kromě vývoje a prodeje budou mít kolegové v nové kanceláři o rozloze 200 metrů čtverečních za úkol také podporovat nákupní aktivity skupiny. Pět zaměstnanců bude přijato letos v dubnu. Do roku 2022 bude mít ZKW v Šanghaji 15 zaměstnanců.

Úspěšný fiskální rok navzdory pandemii koronaviru

Navzdory pandemii a obtížné globální ekonomické situaci se skupina ZKW nachází na dobré pozici. Speciální pracovní skupina pro koronavirus koordinuje dodavatelský řetězec ve skupině. Na konci roku 2020 společnost získala financování ve výši 150 milionů eur od Evropské investiční banky (EIB). ZKW použije tyto prostředky na další inovace, které jsou klíčem k úspěchu skupiny. Kromě toho ZKW rovněž plánuje investovat do udržitelné výroby a ekologického rozvoje – například investováním do energeticky účinných systémů ve slovenském závodě v Krušovcích. „Příští tři roky vypadají z hlediska zakázek velmi slibně. ZKW očekává, že v roce 2022 dosáhne rekordních příjmů. Jsme hrdí na to, že máme nejvyšší objem objednávek v historii společnosti, a budoucnost vidíme nadějně. Jsme si jisti, že spolu s našimi zaměstnanci dokážeme zvládnout i výzvy, jako je digitalizace, konkurenční tlak a udržitelnost,“ říká Schubert s výhledem do budoucna.

O společnosti ZKW

Skupina ZKW je specialistou na inovativní prémiové osvětlovací systémy a elektroniku. Jako dodavatel systémů je ZKW globálním partnerem pro automobilový průmysl. Skupina vyvíjí a vyrábí produkty na základě našeho hesla „Bright Minds, Bright Lights“, které kombinuje jasnou mysl s moderními výrobními technologiemi a vytváří komplexní prémiové osvětlení a elektronické moduly pro mezinárodní výrobce automobilů.

Produktové portfolio zahrnuje světlomety a mlhové světlomety, zadní světla, blikače, vnitřní a poznávací světla a také elektronické moduly. Hlavní výrobci automobilů důvěřují svým značkám inovativním výrobkům od ZKW.

“Jsme hrdí na naše zákazníky jako BMW (BMW, Rolls Royce), DAIMLER (MERCEDES-BENZ Cars and Trucks), FORD (Lincoln, Ford), GEELY (Volvo, Polestar, Lynk & Co, Geely), GENERAL MOTORS (Buick, Chevrolet, Cadillac), JLR (Jaguar, Land Rover), PSA (Opel, Citroen), RENAULT / NISSAN (Infiniti, Alpine), VGTT (Volvo Trucks, MACK) a VW (Audi, Porsche, Škoda, Lamborghini, MAN, VW, Seat),” uvedla firma.Vydáno: 15.únor 2021, v Dodavatelé.
Zdroj: ZKW