Roland Villinger

Škoda přeskupila útvary i manažery

Škoda Auto slučuje útvary „Rozvoj společnosti a digitalizace“ a „Produktová strategie a management modulů“. Vytvoření nového oddělení přineslo 1. června 2021 přeskupení manažerů.

Andre Wehner, dosavadní vedoucí útvaru „Rozvoj společnosti a digitalizace“, převzal od 1. června 2021 funkci Chief Information Officer (CIO) značky MAN.

Guido Haak, dosavadní vedoucí útvaru „Produktová strategie a management modulů“, odchází na vlastní žádost z koncernu Volkswagen.

„Sloučením útvarů ‚Rozvoj společnosti a Digitalizace‘ a ‚Produktová strategie a management modulů ‘ zároveň slučujeme dvě témata budoucnosti a vytváříme tak synergie. Velice mě těší, že v osobě nového vedoucího Rolanda Villingera na tuto novou pozici získáváme manažera s mezinárodními zkušenostmi a uznávaného odborníka v oblasti digitalizace. Současně srdečně děkuji Andre Wehnerovi a Guido Haakovi za vykonanou práci. V uplynulých letech podstatným způsobem přispěli k úspěchům společnosti ŠKODA AUTO,“ uvedl Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti.

Šéf Škody Thomas Schäfer

Roland Villinger na své poslední pozici řídil realizaci strategie koncernu Volkswagen, předtím byl dva a půl roku vedoucím oddělení Strategie společnosti AUDI. Roland Villinger vystudoval ekonomii a organizační psychologii na univerzitě v Mnichově a finance na University of Cambridge v Anglii.

Tam také později promoval v oboru mezinárodní marketing a M&A. V letech 1991 až 2016 Roland Villinger pracoval pro poradenskou společnost McKinsey v Evropě, Asii a v USA, od roku 2005 na pozici Senior Partner a položil základy působení společnosti v Thajsku či oblasti Indočíny. Řídil aktivity divize McKinsey Operations v asijsko-pacifickém regionu a působil také jako ředitel jihokorejské pobočky v Soulu nebo v americkém Silicon Valley.

V říjnu 2016 nastoupil na pozici Chief Strategy Officer a Chief Digital Officer ve společnosti AUDI. V této funkci řídil aktivity automobilky, související s digitalizací a současně odpovídal i za strategii společnosti. Od roku 2019 vedl Řízení realizace strategie koncernu Volkswagen.Vydáno: 1.červen 2021, v Management, Personálie.
Zdroj: Škoda Auto