Tour de France 2018 – 11/07/2018 – Etape 5 – Lorient / Quimper (204;5 km) – Le peloton a franchi la ligne du kilometre zero a 12h40. 171 coureurs au depart.

Škoda pošestnácté sponzorem Tour de France

Škoda podporuje závod Tour de France již pošestnácté jako oficiální hlavní sponzor a dodavatel vozů. Organizátorům i vedení závodu poskytne automobilka celkem 250 vozů.

V čele pelotonu opět pojede jako „Red Car“ vůz Škoda Superb, který bude mít i letos po celou dobu závodu k dispozici ředitel Tour de France, Christian Prudhomme.

Kromě toho sponzoruje Škoda i letos Zelený trikot, už popáté za sebou tak bude logo automobilky při závodě okolo Francie zdobit dres vedoucího jezdce bodového hodnocení. Díky aplikaci „Tour de France App“ mohou fanoušci cyklistiky pravidelně sledovat online nejnovější informace o aktuálním dění během závodu.

Alain Favey, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, zdůrazňuje: „V březnu jsme prodloužili naše dlouholeté partnerství s pořadatelem Tour de France, společností A.S.O., o dalších pět let do roku 2023. Vytvořili jsme tak základ pro další společné úspěchy a podtrhli význam cyklistiky i Tour de France v rámci našeho sportovního sponzoringu.“

Škoda v čele pelotonu

Červeně lakovaná Škoda Superb se na tři týdny stane mobilním dispečinkem ředitele závodu, Christiana Prudhomma. Odsud bude pomocí nejmodernější komunikační techniky řídit celý závod. Jako jediný vůz v závodním poli bude Superb spolu s cyklisty projíždět také cílem.

Cyklistická elita se na startu 106. ročníku tradičního závodu sejde 6. července v belgickém Bruselu – jako pocta pětinásobnému vítězi Tour Eddy Merckxovi. S celkem 34 vyhranými etapami je Belgičan dosud držitelem rekordu v této disciplíně. Trať o celkové délce 3640 kilometrů projede 176členný peloton ve 21 etapách. Mezi nejzajímavější úseky trati patří horské trasy v Alpách, kde profesionálové zdolají mimo jiné i průsmyky Col de Cars, Col d’Izoard a Col du Galibier. 28. července dorazí peloton do cíle na slavném pařížském bulváru Champs-Elysées.Vydáno: 27.červen 2019, v ExpressAuto, Sponzoring.
Zdroj: Škoda Auto