Šebesta dal VW Caddy nadějné běžkařce

Volkswagen Caddy 1.4 TSI Trendline usnadní sportovní přípravu devatenáctileté lyžařce Báře Havlíčkové z Vimperku, která se již od juniorského věku prosazuje mezi světovou lyžařskou elitou i v seniorských kategoriích.

„Mám velkou radost, že můžeme s všestranným modelem Caddy přispívat ke sportovním úspěchům Báry Havlíčkové, velmi nadějné české reprezentantky v běhu na lyžích,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

„Volkswagen Caddy je ideálním automobilem pro aktivní životní styl díky svému mimořádně variabilnímu a prostornému interiéru, v němž může bezpečně a komfortně cestovat až sedm osob. Caddy má tak všechny předpoklady k tomu, aby dovezl Báru Havlíčkovou k dalším vynikajícím úspěchům v její skvěle nastartované sportovní kariéře.“

Devatenáctiletá Bára Havlíčková je velmi nadějnou hvězdou českého běžeckého lyžování. Rodačka z Vimperku startovala již v 16 letech na seniorském mistrovství světa ve štafetě a o rok později se zúčastnila jako nejmladší členka české výpravy olympijských her v Koreji.

Mezi úspěchy mistryně České republiky na 10 kilometrů klasickou technikou i volně z roku 2018 patří 4. a 5. místo z mistrovství světa juniorek v roce 2017. V sezoně 2018/2019 zvítězila Bára v osmi závodech juniorského seriálu OPA CUP a v kategorii U20 se umístila v celkovém hodnocení na prvním místě. Kromě běhu na lyžích se věnuje také závodům v běhu do vrchu a v této disciplíně se letos stala mistryní světa mezi juniorkami.Vydáno: 2.prosinec 2019, v Dovozci, Sponzoring.
Zdroj: VW Užitkové