Zdeněk Remr

Sberbank navyšuje počty klientů

Sberbank navyšuje počty aktivních klientů, a to díky svým unikátním běžným účtům pro fyzické osoby. Loni v dubnu přišla na trh s novinkou v podobě běžného účtu s odměnou 1234 korun vyplácených každý rok za věrnost a navíc 1234 korun jednorázově za přechod z jiné banky. Meziročně se měsíční nárůst otvíraných účtů zvýšil o více než 160 procent a počet aktivních klientů banky meziročně stoupl o 100 procent.

„Jsme rádi, že se potvrdilo, že náš nový účet je atraktivní a jedinečný. Odměna za věrnost a mobilitu, každá ve výši 1234 korun, jsou špičkou na trhu a klienti to oceňují. Navíc věrnostní odměna 1234 korun není jednorázová, ale klienti ji od nás obdrží za každý rok spolupráce,“ vysvětluje Zdeněk Remr, Head of Product & Campaings, Sberbank.

Meziročně vzrostl počet měsíčně otevíraných účtů v období leden 2020 až leden 2021 o více než 160 %. Za stejné období se zvýšil počet otevíraných účtů s mobilitou (otevření účtu současně s převodem účtu z jiné banky) o více než 250 %. Počet primárně aktivních klientů meziročně stoupl o 100 % (klienti, kteří aktivně používají svůj běžný účet v běžném životě – chodí jim na něj výplata, platí pravidelně kartou, mají nastavený trvalý platební příkaz apod.). Majitelé běžných účtů, kteří se otevřou i spořicí účet se zvýhodněnou sazbou, pak využívají u Sberbank průměrně více než 5 produktů současně. Se startem prodeje nového FÉR účtu se trojnásobně zvýšil i počet klientů, kteří si k FÉR účtu vezmou také spotřebitelský úvěr. FÉR účet je nejčastěji sjednáván na pobočce, zvyšuje se však podíl e-shopu. Celkový podíl digitálního kanálu na počtu nově otevřených účtů je 15 % a banka očekává jeho další růst.

FÉR účet PLUS je zdarma a bez poplatků, poskytuje neomezené výběry z bankomatů v ČR i zahraničí, samozřejmostí jsou i neomezené platby, platební karta ale také zvýhodněný kontokorent a zvýhodněná úroková sazba na spořicím účtu. Banka nabízí běžný účet FÉR účet PLUS a FÉR účet EXTRA s odměnou za přechod z jiné banky a aktivní používání účtu ve výši 1234 Kč, kterou banka klientovi vyplatí na účet. Stejnou částku, tedy 1234 Kč, získají aktivní klienti od banky každý rok jako odměnu za věrnost. Vedení účtů je navíc zdarma při jejich aktivním používání. Což u varianty FÉR účet PLUS znamená například 5krát měsíčně zaplatit platební kartou a klient za vedení běžného účtu nic neplatí. Účet lze sjednat také online na webu Sberbank během pár minut z pohodlí a bezpečí domova. FÉR účet EXTRA je určen pro náročnější klienty. Jeho součástí je navíc debetní platební karta Gold se službami concierge, auto asistence a rodinným cestovním pojištěním.Vydáno: 22.únor 2021, v Banky, Informace z trhu.
Zdroj: Radka Černá