Prima se stěhuje z Palmovky do Strašnic

Nové prostory zahrnují tři televizní studia a šest rozhlasových. Odstartuje odtamtud nová stanice CNN Prima News, přesunou se tam i rádia Radio United, také prodejce Media Club.

V nově zrekonstruovaných prostorách polyfunkčního objektu Vinice ve Strašnicích, kde v minulosti sídlil operátor Vodafone, bude disponovat místem o rozloze 12.500 metrů čtverečních na šesti podlažích, s kapacitou 600 pracovních míst. Ve čtyřech nadzemních patrech se nacházejí kancelářské prostory, ve dvou podzemních pak technické a provozní zázemí televize, včetně parkingu.

V budově jsou tři televizní studia o souhrnné rozloze 1.000 metrů čtverečních a šest rozhlasových. V novém sídle na adrese Vinohradská 167 totiž bude s televizí Prima sídlit i rozhlasová skupina Radio United a také prodejce reklamy Media Club.

Radio United dosud sídlí v Říčanské 3, Media Club se spolu s Primou stěhuje z adresy Na Žertvách 24. Jak Prima, Media Club a Radio United, tak společnost GES Real, která vlastní objekt Vinice, spadá pod GES Asset Holding podnikatele Ivana Zacha.

Prima mění své sídlo potřetí v historii. „Nové prostory s nejmodernějšími televizními studii započnou další éru našeho zpravodajství i pořadů vlastní tvorby. Do budovy se přesunou obchodní zastupitelství Media Club i rádia společnosti Radio United, a tím se zkoncentrují média skupiny GES pod jednu střechu,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Zmíněná „nová éra zpravodajství“ bude souviset především s chystanou stanicí CNN Prima News, která odstartuje právě z nových prostor Primy. Z čela zpráv Primy letos odešla jejich dlouholetá šéfka Jitka Obzinová, vystřídal ji Martin Ondráček, matador v minulosti léta s konkurenční Novou. Z Novy jde do nového projektu i moderátorka Markéta Fialová.

Stěhování Primy i rádií se podle Singera děje na etapy: „Jedná se o koordinačně náročný projekt, kdy máme přesně navržený harmonogram stěhování. Jako první se stěhoval archiv, následují programové oddělení, technici, administrativní oddělení. V poslední fázi se budou stěhovat zpravodajská oddělení, rozhlasové stanice a odbavovací pracoviště.“

 Vydáno: 26.listopad 2019, v Média, Novináři.
Zdroj: mediar.cz