Symbolickým poklepáním na základní kámen v obci Zlatníky–Hodkovice zahájili stavbu Vzdělávacího centra Porsche ČR (na foto zprava) jednatel Porsche ČR Jan Hurt, architekt Tomáš Kaňka, Franz Pommer, jednatel Porsche ČR a Michal Kupček, výkonný ředitel Porsche Immobilien CZ

Porsche ČR investuje do vzdělávacího centra 156 milionů

Porsche Česká republika, největší importér nových osobních a užitkových vozidel do České republiky, zahájila 30. dubna výstavbu nového vzdělávacího centra v obci Zlatníky-Hodkovice v okrese Praha Západ, v rozvojové oblasti určené pro vědu a výzkum.

Vzdělávací centrum bude sloužit především ke zvyšování kvalifikace zaměstnanců prodejní a servisní sítě značek Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy, CUPRA, programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto a projektu komplexního řešení nabíjecí infrastruktury MOON.

Multifunkční objekt si vyžádá celkovou investici ve výši 156 milionů Kč a jeho slavnostní otevření je plánováno na jaro 2022.

„Mám velkou radost, že jsme s dnešním položením základního kamene udělali další významný krok k vybudování našeho nového vzdělávacího centra,“ říká Franz Pommer, jednatel Porsche Česká republika.

Franz Pommer

„Odborné znalosti a know-how jsou v oblastech prodeje a servisu pro spokojenost našich zákazníků naprosto klíčové a v budoucnosti jejich význam ještě poroste. Proto jsme se rozhodli uskutečnit naši největší investici na českém trhu a vybudovat moderní vzdělávací středisko, z jehož činnosti budou mít prospěch všichni zákazníci námi zastupovaných značek. A nejen oni. Naši školitelé zde budou předávat nejnovější informace ze světa automobilové techniky koncernu VOLKSWAGEN také učitelům českých odborných škol, s nimiž spolupracujeme, hasičům, pracovníkům pojišťoven a mnoha dalším zájemcům.“

 Vydáno: 30.duben 2021, v Dovozci, Investice.
Zdroj: Porsche ČR