Zdeněk Doboš

Pojištění od KB pojišťovny pokrývá i dobu karantény

Stav, který v současné době společně prožíváme, může vést k obavám z dalšího vývoje kolem koronavirové epidemie. Myslíme proto na naše klienty, kteří si u KB Pojišťovny sjednali pojištění pracovní neschopnosti a nově do něho zahrnujme i dobu strávenou v karanténě.

 Nárok na pojištění nastává po uplynutí tzv. karenční lhůty, která u našich životních pojištění trvá 28 dní. Klient má poté nárok na výplatu pojistného plnění zpětně od 1. dne, kdy mu pracovní neschopnost byla potvrzena.

„Uvědomujeme si nová rizika, která přináší stávající situace. Proto jsme produkty uzpůsobili potřebám našich klientů tak, aby koronavirovou krizi co nejsnáze překonali. Nově se proto do karenční doby započítává i čas strávený v karanténě z důvodu podezření nebo potvrzeného onemocnění koronavirem,“ vysvětluje Zdeněk Doboš, člen představenstva KB Pojišťovny.

Změna platí pro stávající i nově sjednané smlouvy. Pojištění pracovní neschopnosti je doplňkové pojištění, které je možné sjednat u životních pojištění KB Pojišťovny, jako jsou například životní pojištění MojeJistota nebo pojištění schopnosti splácet úvěry.

 

 Vydáno: 14.říjen 2020, v Informace z trhu, Pojišťovny.
Zdroj: Michal Teubner