Nový manažer v čele českého Volva

Volvo Car Czech Republic vedla od roku 2015 Šárka Heyna Fuchsová, která na pozici nastoupila coby první Češka. Ředitelka odešla s listopadem do zahraničního angažmá a v Praze jí nahrazuje nový manažer.

Značka Volvo vzrostla na českém trhu od roku 2015 do 2019 téměř o 35 %. Po 21 letech spjatých se švédskou automobilkou v České republice přešla Heyna Fuchsová do vedení týmu značky v Dánsku.

Dosavadní ředitelka české Volvo Cars Šárka Heyna Fuchsová

Do křesla šéfa českého importu se posadil Alican Emiroğlu, který spojil poslední dvě desetiletí svého profesionálního působení se značkou Volvo. Zkušenosti s řízením obchodních divizí, logistiky i servisu postupně uplatnil na manažerských postech ve vedení tureckého zastoupení švédské automobilky. Od roku 2016 zastával pozici obchodního ředitele Volvo Car Turkey. V roce 2018 rozšířil svoji zodpovědnost jako obchodní a provozní ředitel všech importérů v rámci regionu EMEA.

Svou domovinu Turecko teď zaměnil za Českou republiku: 1. listopadu se Alican Emiroğlu postavil do čela českého týmu Volvo Car Czech Republic, coby jeho generální ředitel.

„Je mi ctí být ředitelem společnosti Volvo Car Czech Republic. Rád jsem se připojil k jejímu sehranému týmu a těším se, že budu moci vbrzku také zjistit více o této krásné zemi a místní kultuře. Věřím, že českému zastoupení pomůžu v průběhu dalších let pokračovat v úspěšně nastoupené cestě,“ říká Emiroğlu ke svému nadcházejícímu působení v novém místě i zemi.Vydáno: 4.listopad 2020, v Dovozci, Management, Personálie.
Zdroj: Volvo, Petra Doležalová