Jan Hainz

Nadační fond Sberbank podpořil Nový domov

Nadační fond Sberbank předal finanční dar v celkové hodnotě 91 880 Kč na vybudování bydlení pro lidi s poruchou autistického spektra. Finanční prostředky byly předány společnosti Tady to mám rád, z.s. na podporu projektu Nový domov. Polovinu částky vybrali ve sbírce přímo zaměstnanci Sberbank, banka poté celý výtěžek zdvojnásobila.

„Celkově naši zaměstnanci v rámci interní dobročinné sbírky pro autisty vybrali 45 940 Kč. Jsem moc rád, že i v těžkých jarních měsících, kdy vrcholila koronavirová krize, nezapomněli na ostatní, který je třeba pomoci. Jsem hrdý na to, že mají srdce na pravém místě. Banka poté celý výtěžek sbírky zdvojnásobila, takže na účet organizace Tady to mám rád a jejich projektu Nový domov pošleme 91 880 Kč,“ vysvětluje Jan Hainz, člen správní rady Nadačního fondu Sberbank.

V České republice neexistuje potřebná sít sociálních služeb pro lidi s poruchou autistického spektra, a to chce projekt Nový domov změnit. Získané prostředky budou použity na realizaci celoroční pobytové sociální služby rodinného typu pro dospělé lidi s poruchou autistického spektra. Služba jako první kombinuje to nejlepší z ověřené zahraniční praxe s důrazem na kvalitu života budoucích obyvatel. Jde o zásadní změnu přístupu ve způsobu poskytování služeb lidem s autismem. Zázemí registrované sociální služby pro prvních šest dospělých se začne budovat na podzim 2021 v obci Mokrá – Horákov v okrese Brno venkov.

„Děkujeme Sberbank a jejím zaměstnancům, že spolu s námi měníte budoucnost dospělých lidí s poruchou autistického spektra a jejich rodin. Vaší podpory si velmi vážíme,“ říká Kateřina Boukalová předsedkyně Tady to mám rád, z.s. a doplňuje, proč je tato podpora tak důležitá. Poruchu autistického spektra nejde zjistit v průběhu těhotenství a ani po narození dítěte není vidět. Nejčastěji je diagnóza stanovena až okolo čtvrtého roku života dítěte. Celosvětově se každé 59. dítě narodí s PAS. Dvě třetiny dětí s PAS jsou vystaveny šikaně. Více o projektu Nový domov je k dispozici na webových stránkách https://www.tadytomamrad.cz/Vydáno: 13.květen 2021, v Banky, CSR.
Zdroj: Radka Černá