MONETA snížila uhlíkovou stopu o 43,6 %

Přechod na odběr tzv. zelené elektřiny na pobočkách, elektromobily místo firemních dieselových vozidel anebo přesun sídla společnosti do moderní budovy.

I to stojí za rekordním snížením uhlíkové stopy MONETA Money Bank. Banka během dvou let dokázala snížit svou uhlíkovou stopu o 43,6 % a překonala tak svůj vlastní závazek, podle kterého měla do roku 2020 emise postupně snižovat o 35 procent.

„Vidíme konkrétní výsledek našich opatření, jejichž cílem je kontinuálně snižovat environmentální dopad naší činnosti,“ říká Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank, a dodává: „Naši strategii být inovativní bankou pro české domácnosti, živnostníky a malé a střední firmy jsme tak úspěšně skloubili s úsilím o udržitelný rozvoj. Zodpovědné chování vůči životnímu prostředí je pro nás velmi důležité, je to investice do budoucnosti i konkurenční výhoda.“

Procentuální vyjádření snížených emisí odpovídá zhruba 5 526 tunám CO2, které díky svým enviromentálním opatřením MONETA Money bank nevypustila do ovzduší. To je například hmotnost 25 plně naložených Airbusů A350 nebo 921 slonů afrických. Stejné množství emisí ale například vstřebává zhruba 13hektarový les dlouhých 100 let.Vydáno: 9.srpen 2019, v Banky, Společenská zodpovědnost.
Zdroj: Jan Cihlář