Klára Straková

MONETA chystá změnu v představenstvu

MONETA Money Bank ohlásila změnu v představenstvu banky. S účinností od 1. června 2021 se novou členkou představenstva banky stane Klára Starková, která v minulosti působila v Generali nebo Accenture. Ve funkci nahradí Alberta van Veena, jehož funkční období skončí v květnu 2021.

Klára Starková má bohaté zkušenosti jako ředitelka a vedoucí konzultantka v poradenské společnosti Accenture, kde byla odpovědná za poradenství pro významné finanční instituce v regionu Střední Evropy.

Působila rovněž jako členka výkonného výboru s odpovědností za IT a provoz, a také jako členka výkonného výboru pro Polsko a Slovensko ve společnosti Generali CEE, resp. Generali PPF Holding, kde rovněž odpovídala za strategické řízení lidských zdrojů, právní divizi a interní komunikaci, stejně jako kompetenční centra. Vystudovala Wirtschaftsuniversität ve Vídni a Rochester Institute of Technology v USA. Návrh na jmenování Starkové do představenstva Banky již byl schválen Českou národní bankou.

Vedení Banky tímto vyjadřuje poděkování Albertu van Veenovi za jeho přínos k rozvoji Banky a její digitalizaci. S Albertem van Veenem Banka začala v IT oblasti využívat cloudových řešení, přistoupila k digitalizaci bankovních služeb a celkovému zkvalitnění a zvýšení efektivity IT systémů prostřednictvím agilní metodiky. Během jeho funkčního období se z Banky stal digitální leader v oblasti financování domácností a živnostníků na českém trhu.Vydáno: 7.duben 2021, v Management, Personálie.
Zdroj: Moneta