Martin Jahn

Martin Jahn se vrací do Škodovky

Bývalý šéf Czechinvestu a místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn přišel poprvé do Škody Auto 1. února 2006. Automobilka ho po dvou letech poslala prodávat Volkswageny do Ruska.

Tehdy osmatřicetiletý Jahn se tedy přesunul do čela Volkswagen Group Rusko, v Moskvě byl zodpovědný za prodej vozů značky VW. Český manažer pak působil od srpna 2016 na koncernové pozici v Číně, odkud se později přesunul do Německa.

Podle dostupných informací se český top manažer  vrací 1. března 2021 do Škody na pozici člena představenstva pro prodej a marketing.

Jahn absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, poté začal v roce 1994 pracovat v agentuře CzechInvest. V roce 1996 se stal ředitelem jejího zahraničního zastoupení v USA (Chicago), kde také vystudoval marketing a komunikaci na  DePaul University a získal titul MBA.

V roce 1999 byl jmenován generálním ředitelem CzechInvestu. V roce 2004 se stal místopředsedou vlády a ministrem pro ekonomiku a od výše zmíněného února 2006 byl členem představenstva Škoda Auto zodpovědným za Řízení lidských zdrojů.

Martin Jahn také zastával pozici prezidenta Sdružení AP.

 

 Vydáno: 9.únor 2021, v Kariéra, Management, Personálie.
Zdroj: archiv