Logistický tendr Globusu vyhrála C.S. Cargo

Dopravní a logistická C.S.CARGO zařadila do portfolia svých FMCG klientů od letošního roku také Globus a Makro. Společný objem zakázek činí více než 80 milionů korun ročně.

Už od loňského roku posiluje C.S.CARGO svoje působení na vnitrostátním trhu a po partnerství s Tesco Stores přibírá mezi své retailové zákazníky také další velké hráče – Globus a Makro. Výběrové řízení vyhrála společnost díky dostupným skladovacím kapacitám, flexibilním možnostem přepravy a rostoucímu podílu digitalizace v celém přepravním procesu.

Smlouvy jsou podepsané minimálně na dva roky a v obou případech realizujeme především FTL přepravu z distribučních center na prodejny, kdy přepravujeme suché, chlazené a v případě společnosti Makro i mražené zboží včetně zpětného svozu obalů. Pro zvládnutí zakázek jsme přijali také několik nových disponentů v naší pobočce v Praze-Zličíně,“ říká Michal Vecsey, obchodní ředitel skupiny C.S.CARGO.

Podíl retailu 30 procent

Podíl retailu tak v současnosti u logistického lídra tvoří 30 procent a dotahuje na automotive. Zároveň se celý FMCG segment v posledním roce v souvislosti s koronavirovou situací proměňuje v reakci na zákaznické chování. Trendem je i přesun zákazníků do e-commerce, tedy on-line nákup celého sortimentu.

Lidé nakupují v menších frekvencích, ale s větším obsahem nákupního košíku. Důsledkem je tlak na zrychlení celého zásobovacího řetězce, což se dotýká flexibility transportních kapacit. S tím, že lidé tráví více času doma, se mění i typ prodávaného zboží. Nárůst je hlavně v supermarketech. Pro nás jsou obě akvizice důležité zejména z pohledu synergií na vnitrostátním trhu, neboť nám to umožňuje nabídnout ostatním potencionálním zákazníkům flexibilitu a kapacitu,“ vysvětluje Michal Vecsey.

Kromě dalších možností růstu na vnitrostátním trhu se C.S.CARGO soustředí také na využívání alternativních pohonů a na oblast skladování, kde díky dostatečným kapacitám, vybavenosti a flexibilitě může nabídnout spolupráci rozrůstajícím se internetovým obchodům.Vydáno: 12.duben 2021, v Logistika.
Zdroj: C.S. Cargo