Jaroslav Kumbera

LiLi pozná auta a ukáže jejich cenu i splátku

Raiffeisen – Leasing  přichází s novým řešením na trhu českých mobilních aplikací. Jeho novinka s názvem LiLi umí rozpoznat značku i model vyfoceného auta a rovnou ukázat, kolik by pořízení takového vozu stálo. Vypočte i individuální úvěrové splátky na míru konkrétnímu uživateli.

 Mobilní aplikace LiLi je v Česku dostupná jako v první zemi EU, plánuje se ale její expanze na další trhy. Cílem aplikace je maximálně zjednodušit a zpříjemnit zájemcům cestu k vysněnému autu. Proto umí identifikovat téměř všechny značky a modely aut vyrobených po roce 1993. Stačí jí fotografie auta, kterou může uživatel pořídit třeba na ulici.

K informaci o značce a modelu pak automaticky dohledá v katalogu příslušný vůz včetně jeho ceny a úvěrové splátky. Individuální výši splátek a další parametry úvěru si pak zájemce může nezávazně spočítat v integrované úvěrové kalkulačce. Aplikace navíc pracuje i s rozšířenou realitou, s využitím kamery mobilního telefonu tak ukáže ulice doslova plné zajímavých cenových nabídek.

LiLi je velmi praktická a pro uživatele přináší nový rozměr komfortu. Díky naší nové aplikaci si mohou zájemci snadno a intuitivně dohledat informace, které dříve museli vyhledávat z různých zdrojů. Navíc rozpoznává auta na fotkách velmi spolehlivě. Takovýto moderní nástroj jsme klientům přinesli vůbec jako první, na to jsem velmi hrdý,“ shrnul hlavní výhody aplikace LiLi Jaroslav Kumbera, který má v Raiffeisen – Leasing na starosti Autofinancování.

Mobilní aplikace LiLi je už nyní dostupná v AppStore i Google Play. Čeští uživatelé si mohou její přínosy užít jako první, následovat by postupně měla expanze na ostatní evropské trhy. Aplikaci vyvíjel Raiffeisen – Leasing mezinárodně, tomu odpovídá i její název. Jde o zkratku motivu „Like it? Lease it!“, tedy „Líbí se vám toto auto? – Pořiďte si ho!“. Jde o první mezinárodní aplikaci Raiffeisen – Leasing zaměřenou na zájemce o pořízení a financování aut.

Raiffeisen – Leasing nabízí výhodné financování osobních i užitkových vozů, zafinancovat dokáže vůz libovolné značky a typu, nový či ojetý, podle preferencí klienta. Úvěr na auto od Raiffeisen – Leasing má roční úrokovou sazbu od 3,99 % p.a. a sjednáte jej bez poplatku za uzavření smlouvy. Délku splácení si může každý přizpůsobit v rozmezí od dvou do šesti let. K samotnému financování navíc klienti mohou získat výhodné havarijní pojištění, povinné ručení nebo připojištění skel. Raiffeisen – Leasing financuje nejen osobní a užitková auta či motocykly, ale například i stroje, zařízení, technologie, transportní techniku nebo nemovitosti. Nabízí také full-service operativní leasing pro firemní vozy.

Reprezentativní příklad: cena auta 500 000 Kč, akontace 100 000 Kč, celková výše úvěru 400 000 Kč, doba trvání smlouvy 48 měsíců, zápůjční úroková sazba 3,99 % p.a., měsíční splátka úvěru 9 030 Kč bez pojištění, 9 759 Kč vč. havarijního pojištění (729 Kč), havarijní pojištění sjednané ve splátkách úvěru je povinná doplňková služba, celková splatná částka 468 432 Kč, RPSN 8,26 %
(vč. pojistného havarijního pojištění). Platí pro nové auto.Vydáno: 23.listopad 2020, v Informace z trhu, Leasing.
Zdroj: Hedvika Čepelová