Arval CZ: Leglaye nahradil český manažer

Patnáct let řídil Arnault Leglay několik poboček Arvalu v řadě zemí, od Rumunska přes Brazílii a Chile až po Českou republiku. V srpnu divizi opustí a nastupuje jako CEO severských zemí v BNP Paribas Leasing Solutions, která spadá také do skupiny BNP Paribas Group. Na pozici generálního ředitele Arval CZ ho střídá nový manažer.

Od letošního července přijal výzvu v podobě funkce nového generálního ředitele Arval CZ Aleš Polák. Pro Arval pracuje již od roku 2010. Osm let strávil v pražské pobočce na pozici Operations Director, odkud se přesunul na tři roky do Bratislavy na pozici ředitele Arval Regional Center.

Vzhledem k tomu, že Arval Regional Center působí napříč mnoha regiony, navštěvoval v rámci této funkce pravidelně i pražskou kancelář společnosti Arval. I díky tomu zůstal v kontaktu se svým staronovým působištěm, což mu nyní ulehčuje start v nové roli.

Jeho působení v Bratislavě, během kterého budoval SSC (Shared Services Center), mimo jiné zaznamenalo navýšení počtu zaměstnanců na více než trojnásobek, z 60 na 200 osob. Aleš Polák je zvyklý na dynamický růst společnosti, na který naváže a který je očekáván i v následujících letech v Arval Česká republika.

Ve své nové roli se budu zaměřovat na další upevnění pozice společnosti Arval CZ na českém trhu, na rozvoj retailového prodeje a implementace nových produktů operativního leasingu. Nad tím stojí výzva v podobě adaptace společnosti v postcovidové době, její dopad na trh a nové způsoby práce,“ komentuje své nové začátky Aleš Polák.

Aleš PolákVydáno: 8.červenec 2021, v Leasing, Management, Personálie.
Zdroj: Botticelli