Roman Krupička

COFACE přetáhla manažera ze Sberbank

Novým obchodním ředitelem COFACE pro Českou republiku a Slovensko se stal Roman Krupička. Vrcholové vedení společnosti COFACE ČR a SR, která je globálním poskytovatelem řešení v oblasti pojištění firemních pohledávek, má tak nového člena.

„COFACE chce ještě více upevnit na českém a slovenském trhu svou pozici vedoucího poskytovatele řešení v oblasti pojištění firemních pohledávek a prevence kreditního rizika v obchodních vztazích. Romana Krupičku jsem si vybral do svého nejužšího týmu, protože jsem přesvědčen, že nám v tom může pomoci uplatněním svých mnohaletých zkušeností z korporátního bankovnictví,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou a Slovenskou republiku. A doplňuje: „Jsem přesvědčen, že máme velký prostor pro růst, protože ošetření obchodních rizik a pojištění pohledávek nabývá aktuálně na důležitosti a může sehrát důležitou roli při restartu české a slovenské ekonomiky.”

Roman Krupička je v Coface zodpovědný za řízení prodejních týmů v České republice a na Slovensku. K jeho cílům v nové pozici bude patřit zvýšení podílu Coface na trhu pojištění firemních pohledávek na obou trzích.

Roman Krupička přichází do Coface s více než dvacetiletou praxí na vedoucích manažerských pozicích v korporátním bankovnictví, kde získal zkušenosti s řízením projektů a týmů v oblasti B2B aktivit.

Před příchodem do Coface Roman Krupička působil jako regionální ředitel komerčního bankovnictví Sberbank CZ. Před tím se více než deset let věnoval korporátnímu bankovnictví v České spořitelně. Svou profesní kariéru zahájil v roce 1997 v Citibank.

 Vydáno: 15.únor 2021, v Personálie, Pojišťovny.
Zdroj: Milan Kříž