Daniel Křetínský

Křetínský má souhlas EU s nákupem časopisů ve Francii

Evropská komise schválila prodej podílu v Lagardere Group firmě Czech Media Invest v čele s Danielem Křetínským. Dospěla k názoru, že navrhovaná akvizice nebude vzhledem k velmi omezenému vlivu na strukturu trhu představovat ohrožení hospodářské soutěže.

Jde o sedm titulů – francouzskou edici Elle (je to licence, vlastnictví značky zůstává Lagardere), Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public. Prodejní cena by měla překročit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy Kč).

Czech Media Invest už letos ve Francii, kterou označuje za svůj klíčový trh, koupila většinový podíl ve společensko-politickém týdeníku Marianne, za který zaplatila téměř 5 milionů eur, tedy zhruba 130 milionů Kč. Za nezveřejněnou částku později skupina kolem Křetínského získala menšinu v deníku Le Monde.

Křetínského Czech News Center je v Česku vydavatelem řady titulů, mimo jiné motoristických časopisů Svět Motorů, Auto Tip, provozuje také portál Auto.cz.Vydáno: 4.prosinec 2018, v Investice, Média.
Zdroj: mediar.cz