Krátké shrnutí UNIQA škod k dnešnímu ránu

Celkem v UNIQA máme 480 škod v úhrnné odhadované hodnotě 117 milionů korun. Jde o události z noci čtvrtek/brzy ráno pátek minulý týden. Nejen tornádo na jihu Moravy, ale i jiné škody po republice.

Nejvíce jinde registrujeme Mariánské Lázně, Písek, Vyšší Brod, ale i Praha. Máme i několik škod na vozidlech po události podobné jako na jihu Moravy ve Stebně na Lounsku. Na jihu Moravy jde o oblast mezi Břeclaví a Hodonínem. Ale vyskytují se škody také v Novém Jičíně nebo Valašském Meziříčí a jinde.

Škody na autech z havarijního pojištění (kroupy/tornádo) – celkem 330 vozidel za celkových 17 milionů (odhad)

Škody na majetku občanů a firem 150 případů za celkových 100 milionů (jedna velká firemní škoda v řádu desítek milionů Kč)

Dnes očekáváme další nával hlášení. Technici jsou v oblasti na jihu Moravy přítomni. UNIQA vyplácí ihned zálohy na pojistná plnění až do 50 %, pokud to postiženému pomůže. Je-li v postižené oblasti signál, lze provádět ze strany klientů UNIQA i distanční prohlídky (videoprohlídky na chytrý mobil nebo portálové prohlídky přes web).Vydáno: 28.červen 2021, v Informace z trhu, Pojišťovny.
Zdroj: Eva Svobodová