Komerční banka zahajuje propouštění

Komerční banka bude během první poloviny roku 2021 propouštět. Uvedla to v oznámení pro investory o „urychlení některých kroků strategické transformace“.
Počet zaměstnanců (přepočteno na ekvivalent plného pracovního úvazku) klesne přibližně o 3,5 procenta. Podle informací z firemního webu má Komerční banka zhruba 7000 zaměstnanců, zmíněný podíl tedy odpovídá téměř 250 plným úvazkům. Víc než dvě třetiny ze zmíněného počtu propuštěných připadnou na centrálu. Banka očekává, že přibližně pětina zaměstnanců ze zrušených pozic najde jiné umístění v KB.

„Mimořádné náklady spojené s tímto snížením, plynoucí zejména z vyplácení odstupného odcházejícím zaměstnancům, dosáhnou 76 milionů korun,“ uvedla banka, která už o svém kroku informovala firemní odbory.

Podle banky jde o reakci na pandemickou situaci a s ní související negativní dopady na ekonomiku. Cílem je posílení provozní efektivity banky a její ekonomické odolnosti. Banka už loni zavřela pětinu poboček.

Na pokračující digitalizaci a koronavirová omezení reaguje také ČSOB. Hospodářské noviny v říjnu napsaly, že ČSOB do konce roku zruší 170 pracovních pozic na pobočkách. Z toho asi polovina jsou neobsazená místa. Banka měla na pobočkách 1900 zaměstnanců. Nejmenovaný zdroj deníku řekl, že v příštím roce mají celkově odejít z banky až čtyři stovky lidí. Při rušení pozic využívá ČSOB i odchody pracovníků do důchodu.Vydáno: 1.únor 2021, v Banky.
Zdroj: penize.cz