Kia e-Niro vozí hosty festivalu na Špilberk

Brněnský Špilberk ožil tóny doby romantismu i mixem dalších žánrů. Jubilejní 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk 2019, který pořádá Filharmonie Brno ve dnech 14. – 22. srpna, je zároveň prvním ročníkem, při kterém budou návštěvníky festivalu vozit elektromobily Kia.

Návštěvníky tradičního hudebního open-air festivalu budou během koncertních zážitků převážet vozy automobilky Kia, které nabízí nejnovější technologie bateriového pohonu dostupné na českém trhu. Festival ozdobí rodina populárního crossoveru Niro, kterou vedle provedení Hybrid a Plug-in hybrid bude reprezentovat čerstvě představená novinka e-Niro.

Nejnovější čistě elektrický crossover e-Niro se pyšní unikátní dojezdovou vzdáleností 455 km na jedno nabití baterie a až 615 km v městském provozu. Oficiálním dopravcem 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu, s podporou importéra společnosti KIA MOTORS CZECH, je autorizovaný dealer značky Kia PEMM Brno, který je dlouhodobým partnerem Filharmonie Brno.

„Těší nás, že letos můžeme návštěvníkům festivalu nabídnout jedinečný zážitek z jízdy elektrickým vozem a že zároveň půjde vůbec o první příležitost, kdy se široká veřejnost bude moci tímto vozem svézt. V minulém roce jsme na hrad Špilberk a zpět přepravili během 8 koncertů více než 400 lidí a letos očekáváme díky vyššímu počtu vozů ještě vyšší zájem veřejnosti,“ říká Ivo Soukup ze společnosti PEMM Brno.



Vydáno: 14.srpen 2019, v Elektromobily, Sponzoring.
Zdroj: Kia, Kateřina Vaňková Jouglíčková