Creative glowing digital car on black background. Transport and design concept. 3D Rendering

IBM spolupracuje s VW na digitální transformaci

IBM oznámila 14. května spolupráci s evropskými společnostmi – Volkswagenem (Německo), Moovsterem (Německo) a Vinturasem (Nizozemsko) – které mohou redefinovat budoucnost svého automobilového průmyslu s hybridním cloudem a AI.
„Podle předpokladů se náš vztah k vozidlům i způsob, jakým cestujeme, v nadcházejícím desetiletí dramaticky změní,“ řekl Dirk Wollschlaeger, globální generální manažer IBM pro automobilový, letecký a obranný průmysl. „AI a Hybrid Cloud jsou považovány za klíčové hnací síly k rozvoji obchodních modelů, kde hlavní roli hrají personalizované digitální služby ve vozidle a jeho okolí.“

Průzkum IBM mezi manažery v automobilovém průmyslu z celého světa v září 2017 ukázal, že 73 % dotazovaných věří, že budoucí služby mobility budou muset být vytvořeny společně se spotřebiteli, protože digitální technologie redefinují náš vztah s našimi vozidly. IMB pracuje na zavedení hybridního cloudu a AI – včetně IoT a Blockchainu – aby pomohly automobilovým společnostem digitálně se posunout na zcela novou úroveň.

Spolupráce s VW

Volkswagen Sachsen GmbH v německém Zwickau položil základy pro splnění závazku koncernu Volkswagen prodávat do roku 2025 více než milion elektrických vozidel ročně. VW Sachsen spolupracuje s IBM na implementaci SAP S/4HANA, ERP systému sloužícího jako pilot pro celosvětové zefektivnění finančních služeb pro značku Volkswagen osobní automobily.

Moovster

Mnichovský start-up zaměřující se na mobilitu a umělou inteligenci, vyvinul novou platformu pro mobilitu jako službu (Mobility-as-a-Service) pro zaměstnavatele, zaměstnance, občany a inteligentní města, která chtějí zlepšit mobilitu ve velkých městech. Moovster dělá každodenní mobilitu flexibilnější, šetří peníze uživatele a odměňuje je za udržitelné a zdravé chování v oblasti mobility.

Vinturas

Nizozemská logistická společnost se zaměřením na automotive, zavádí technologie IBM Blockchain, aby pomohla zlepšit zážitek z nákupu nového nebo ojetého automobilu. Díky použití blockchainu pro nahrazení starších systémů založených na papíře bude platforma Vinturas budovat větší transparentnost a efektivnost při pohybu vozidel mezi výrobci, prodejci a leasingovými společnostmi a napomůže tak zvýšit důvěru kupujících a snížit podvody s DPH, počty najetých kilometrů a dovozních cel, které každoročně v Evropě stojí miliardy dolarů.Vydáno: 14.květen 2019, v Alternativní pohony, Software.
Zdroj: Martin Moc