Hyundai a Kia investují do Aurory

Hyundai Motor Group (HMG) a Aurora Innovation Inc. oznámily, že Hyundai a Kia investují do společnosti Aurora s cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla.

Tento krok upevní dosavadní strategické partnerství, které společnosti uzavřely v roce 2018. Hyundai, Kia a Aurora v jeho rámci spolupracují na technologiích autonomního řízení, nalézajících uplatnění v modelu Hyundai Nexo s palivovými články. Společnosti se na základě nové investice dohodly na rozšíření výzkumu, který se zaměří na širokou škálu modelů. Součástí dohody je také vytvoření optimální platformy pro autonomní vozidla Hyundai a Kia.

Společnost Aurora si od svého založení rychle zajistila postavení oborového lídra ve vývoji technologií pro autonomní řízení. Systém autonomního řízení Aurora Driver zahrnuje lidarové, radarové a kamerové senzory, které zaznamenávají okolí vozidla, a řídicí jednotku, která používá softwarové moduly pro vnímání okolního světa a plánování bezpečné trajektorie jízdy. Vozidla Hyundai a Kia s integrovaným systémem Aurora Driver budou disponovat schopností sledovat měnící se okolní prostředí, reagovat na změny a přizpůsobovat se jim.

Partnerství značek Hyundai a Kia se společností Aurora je součástí úsilí HMG o vedoucí postavení v oblasti autonomní jízdy. Hyundai Ioniq v roce 2017, v rámci veletrhu CES v Las Vegas, předvedl technologie pro autonomní jízdu v městském prostředí. Hyundai také představil flotilu autonomních vozidel, vybavených technologiemi autonomní jízdy úrovně 4, na zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu.

Plány společnosti Hyundai Motor Group v oblasti budoucí mobility zahrnují komercializaci autonomních vozidel úrovně 4 do roku 2021. Nejprve budou v chytrých velkoměstech uváděny do provozu flotily autonomních robotických vozidel taxislužby. HMG obohatí životy svých zákazníků poskytováním opravdu „svobodné mobility“, kterou umožní překonání současných omezení automobilů a řidičů.Vydáno: 17.červen 2019, v ExpressAuto.
Zdroj: Hyundai Motor Group