Havas opouští pavilon Expo 58

Agentura Havas, která pracovala například pro kolínskou TPCA, po 19 letech opouští své dosavadní sídlo na pražské Letné, v proslulém pavilonu Expo 58, který je připomínkou světové výstavy roku 1958.

„Jsme uprostřed stěhování a brzy prozradíme podrobnosti,“ potvrdil Médiáři Michal Vlasák, managing director Havas PR. Dosavadní prostory se vyklízejí, agentura brzy obsadí nové prostory, vhodnější z logistického hlediska. Pavilon má sice krásný výhled na Prahu, je ale špatně přístupný autem a přímo u něj je jen několik parkovacích míst.

Havas (tehdy ještě pod názvem Euro RSCG) sídlil v letenském pavilonu od října 2001. Památnou budovu předtím rok rekonstruoval. „Naším hlavním cílem bylo budovu zachránit a vrátit ji zpět do života města,“ připomíná agentura na svém webu tehdejší slova architekta Jiří Kripner, autora projektu.

Stěhování Havasu přichází v době, kdy sídlo mění i jiné agenturní skupiny v Česku. Publicis nedávno dokončil sestěhování svých agentur a těch koupených z Kindred Group do libeňského Docku. Globální skupina WPP přesune ke konci příštího roku všechny své tuzemské agentury na Vltavskou. Už před třemi lety se na jednom místě spojily síť Dentsu Aegis se skupinou digitálních agentur Adexpres, a to v holešovickém Art Genu.

 Vydáno: 2.listopad 2020, v News, PR.
Zdroj: mediar.cz