Generali Fond realit koupil park v Nových Butovicích

Investice představuje již čtvrtou akvizici do Generali Fondu realit. Po třech rezidenčních nemovitostech v Praze se portfolio nově rozrostlo o retailový park v Nových Butovicích v ulici Bucharova. Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkové účasti ve společnosti RP Bucharova, která má předmětnou nemovitost v majetku. 

„Tato akvizice koresponduje s dlouhodobou investiční strategií fondu. Kromě rezidenčních budov se chceme zaměřovat na retailové nemovitosti v oblasti potravin a ostatních základních lidských potřeb. Skladbu portfolia akvizicí více diverzifikujeme, abychom zajistili stabilní růst hodnoty fondu i v turbulentnějších obdobích. Vhodnost zvolené strategie nám potvrzuje i aktuální vývoj na trhu,“ řekl Marek Bečička, Head of Product & Real Assets Generali Investments CEE.

Po úvodních třech nákupech, které vybudovaly stabilní základnu portfolia, se od této akvizice očekává posílení průběžných příjmů, a tím upevnění růstu hodnoty fondu.

100 % obsazenost

Retailový park s 2 659 m2 je 100 % obsazen a zahrnuje supermarket, drogerii, prodejnu chovatelských potřeb, lékárnu a restauraci řetězce rychlého občerstvení. Kotevním nájemníkem je společnost Lidl. Součástí je i parkoviště s možností nabíjení elektromobilů. Budova byla postavena v roce 2018 a je ve výborném technickém stavu. 

„Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. V současnosti se zaměřujeme primárně na nemovitosti v Praze, do budoucna ale chceme portfolio rozšířit i do regionů. Základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně mají fondu zajistit především nájmy z vlastněných nemovitostí. Ovšem pro investory je zde navíc potenciál dalšího možného výnosu, a to z růstu tržní hodnoty těchto nemovitostí. Fond nadále pracuje na naplnění své investiční strategie a v brzké budoucnosti plánuje dokončení dalších akvizic,“ dodal Marek Bečička.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený, bez výstupních poplatků.

První budovu Generali Fond realit do svého portfolia zařadil loni v březnu, a to prémiovou rezidenční nemovitost na adrese Kořenského 1, na Praze 5. Druhá nemovitost přibyla v květnu – rekonstruovaný dům v Milíčově ulici na pražském Žižkově. V listopadu portfolio rozšířila historická budova v centru Prahy na adrese Soukenická 1086/6.

 Vydáno: 2.červenec 2021, v Fondy, Informace z trhu.
Zdroj: Marie Horňáková