Generali Fond realit koupil budovu v centru Prahy

Portfolio Generali Fondu realit se rozšířilo o historickou budovu v centru Prahy. Rezidenční nemovitost s restaurací v přízemí se stala již třetí letošní akvizicí fondu v českém hlavním městě, jednom z nejstabilnějších realitních trhů v regionu.

Budova, která nově doplnila portfolio Generali Fondu realit, se nachází na adrese Soukenická 1086/6 na Praze 1. Nemovitost se skládá ze dvou částí, disponuje šesti nadzemními podlažími a jedním suterénním v přední části budovy. Na celkové ploše 1099 m2 se rozkládá 17 bytových jednotek a restaurace.

„Zakoupená budova je ve výborném stavu. V roce 2018 prošla celkovou rekonstrukcí restaurace, letos její rezidenční část. Bytové jednotky jsou aktuálně pronajímány krátkodobě, ale s potenciálem přechodu na dlouhodobé nájemní bydlení. Příjem z nájmů je zajištěn formou garance a očekávaný výnos je zhruba čtyři procenta,“ popsal Marek Bečička, ředitel Real Estate Generali Investments CEE.

Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. V současnosti se zaměřuje primárně na rezidenční nemovitosti v Praze, do budoucna ale chtějí portfolio manažeři rozšířit záběr jak do regionů, zejména Brna a Plzně, tak do dalších segmentů realitního trhu.

„Naše strategie pro Generali Fond realit spočívá ve výběru nemovitostí, které jsou spojené se základními lidskými potřebami. Kromě rezidenčních budov, tedy bydlení, chceme budoucí akvizice cílit i na retailové nemovitosti s nájemci nabízejícími základní zboží. V této kombinaci vidíme optimální diverzifikaci,“ řekl Marek Bečička.

Cílený výnos 2,5 až 3 % ročně mají fondu zajistit především nájmy z vlastněných nemovitostí. Aktuální obsazenost portfolia se blíží 100 % s tím, že dopady spojené s epidemií COVID-19 se u něj dosud výrazně neprojevily.

Akvizici Generali Fond realit provedl formou nabytí 100% majetkové účasti ve společnosti SOUKENICKÁ 1086, s.r.o., která nemovitost vlastní. Budova se stala třetí v portfoliu fondu. První se letos v březnu stala prémiová rezidenční nemovitost na adrese Kořenského 1, Praha 5. Druhá nemovitost přibyla do portfolia v květnu a jedná se o rekonstruovaný dům v Milíčově ulici na pražském Žižkově.

Generali Fond Realit byl otevřen v říjnu minulého roku. Fond bude po první tři roky uzavřen pro odkupy, aby mohl jeho správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude plně fungovat jako otevřený, bez výstupních poplatků.

 Vydáno: 30.listopad 2020, v Informace z trhu, Investice.
Zdroj: Alfréd Schubert