Tomáš Konvička

Fair Credit očekává dobrý hospodářský výsledek

I přes nepříznivou situaci způsobenou pandemií Covid 19 v letošním roce očekává úvěrová společnost Fair Credit dobrý hospodářský výsledek. Zisk skupiny se bude pohybovat na úrovni 80 milionů korun.

Prodeje meziročně řízeně poklesnou o 25 % z důvodu přenastavení skóringových modelů a výpadku prodejů vlivem pandemie. Naopak efektivita výběrů vzrostla zhruba o 3 % oproti srovnatelnému období loňského roku. Společnost také dokončila transformaci obchodní sítě, která přinesla optimalizaci nákladů na její provoz. V příštím roce představí novou on-line platformu, která unikátním způsobem propojí on-line a off-line prodeje úvěrů.  

„Pro nebankovní společnosti, stejně jako pro řadu dalších odvětví, je současná pandemická situace více než složitá. Jsem proto rád, že i přes všechny nástrahy a zdravotní, ekonomická a společenská omezení, včetně dvou bezmála dvouměsíčních lockdownů, si naše společnost v letošním roce vede více než dobře,“ řekl Tomáš Konvička, jednatel úvěrové společnosti Fair Credit.

V letošním roce vykáže skupina zisk na úrovni 80 milionů korun. To sice znamená meziroční pokles o pětinu, podle Konvičky jde ale o očekávaný a akceptovatelný vývoj. Stejně tak pokles prodejů o zhruba 25 % oproti loňskému roku je řízeným procesem. „Byli jsme nuceni vzhledem k pandemii přenastavit skoringové modely a obecně celkový vztah k riziku. Na poklesu prodejů se podepsalo i to, že jsme celkem čtyři týdny neposkytovali půjčky v očekávání legislativních změn a jejich znění, a to zejména v období vyhlašování moratoria na splácení úvěrů,“ doplňuje Konvička.

Naopak v oblasti výběrů se společnosti podařilo zvýšit efektivitu o cca 3 % oproti srovnatelnému období loňského roku. Důvodem je optimalizace některých procesů, dále prioritizace výběrů v období, kdy nebylo jasné, jakým způsobem se bude prodávat a v neposlední řadě stojí za úspěchem výborná práce naší obchodní sítě. V letošním roce společnost také dokončila řízenou a plánovanou transformaci obchodní sítě, což vedlo k optimalizaci nákladů na její provoz. „Udělali jsme také obrovský posun v modernizaci našich IT systémů tak, abychom v příštím roce mohli představit naši novou prodejní aplikaci. Ta bude v českém prostředí naprosto unikátní a umožní propojení off-line a on-line prodejů,“ uzavírá Konvička.

 Vydáno: 27.listopad 2020, v Úvěrové společnosti, Výsledky.
Zdroj: Michaela Šimková