Jana Hanušová

ESSOX má novou online hotovostní půjčku

ESSOX uvedl na trh hotovostní půjčku pro spotřebitele. Žádost o půjčku, její schválení i podpis probíhají kompletně online na stránce www.CashShop.cz. Půjčka je bez poplatků a díky garanci maximální úrokové sazby spotřebitel již při prvním kliknutí ví, že za půjčku zaplatí maximálně 4,9 % p.a.

ESSOX se specializuje již 28 let na financování mobility a spotřebního zboží. Hotovostní půjčku nabízela společnost doposud pouze jako benefit pro klienty, kteří již využívali jiné finanční produkty ESSOX. Nyní otevírá cestu k bezpečné a cenově dostupné půjčce všem spotřebitelům.

U nové online půjčky od ESSOXu klient nemusí chodit na pobočku ani nemusí odesílat poštou žádné podklady a dokumenty. ESSOX žádost v reálném čase zpracuje i prověří schopnost klienta splácet. Také následný podpis smlouvy probíhá plně elektronicky prostřednictvím SMS.

„Respektujeme zásady odpovědného úvěrování i přesto, že je naše nová hotovostní půjčka skutečně rychlá. Odpovědně posoudíme platební historii klienta a díky transparentnímu přístupu klient ještě před odesláním žádosti o půjčku ví, že maximální úrok, za který si půjčku sjedná, je 4,9 % p.a., popisuje Jana Hanušová, generální ředitelka ESSOX.

Maximální výše hotovostní půjčky je 100 tisíc Kč. Půjčka je neúčelová, klient tedy může prostředky použít na cokoli. Hlavní výhodou nového produktu pro klienta je rychlost, vyšší pohodlí a možnost sjednat půjčku prakticky odkudkoli.

„Naše půjčka otáčí svět hotovostních úvěrů naruby: klientovi nenabízíme sazbu „od“, ale každému dáváme garanci roční sazby „do“. Navíc je obsluha žádosti snadná a intuitivní, se zaměřením na online komfort klienta,“ doplnil Ivan Straka, vedoucí oddělení marketingu ve společnosti ESSOX.

Reprezentativní příklad:
Výše spotřebitelského úvěru 80 000 Kč, výše měsíční splátky 1 803 Kč, počet měsíčních splátek 48. Doba trvání úvěru je do data splatnosti poslední měsíční splátky, celková částka splatná spotřebitelem činí 86 544 Kč. Výsledná RPSN 3,96 %, roční úroková sazba 3,88 %.

Výpočet RPSN byl stanoven k 9. 2. 2021 s tím, že ve výpočtu RPSN je zohledněn přesný počet dnů mezi datem kalkulace, datem první splátky a dalšími jednotlivými splátkami, přičemž datum splatnosti měsíčních splátek je 15. dne v měsíci, počínaje měsícem následujícím po podpisu smlouvy. Roční úroková sazba byla stanovena metodou ACT/365.

 Vydáno: 17.únor 2021, v Informace z trhu, Úvěrové společnosti.
Zdroj: Petra Hermelová