Essox podpořil potravinové banky

ESSOX vyčlenil 290 kusů zánovního nábytku a daroval jej České federaci potravinových bank. Nábytek v pořizovací ceně takřka 840 tisíc korun pomůže potravinovým bankám a jejich odběratelům lépe vybavit kanceláře v rámci celé České republiky a zajistit tak lepší podporu jejich činnosti.

„Snažíme se co možná nejvíc podporovat cirkulární ekonomiku a věříme, že nevyužitý zánovní firemní majetek nemusí skončit na skládce. Naopak, v jeho darování vidíme skvělou příležitost, jak podpořit další organizace v jejich činnosti. Z toho důvodu byla Federace potravinových bank pro nás zcela logickou volbou, kam jsme se s nabídkou darování našeho nábytku obrátili. Je skvělé, že můžeme i tímto způsobem pomáhat potřebným,“ uvedla Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

290 kusů nábytku má primárně kancelářské využití. Jde především o stoly, židle, skříně a jiné úložné prostory.

„Podpora životního prostředí formou recyklace nebo znovupoužití nejrůznějších výrobků je jednou z cest, jak může každý z nás pomoci zlepšení životního prostředí. Díky daru od společnosti ESSOX nemusíme kupovat nové kancelářské vybavení, což nám umožní využít prostředky na to určené, na další rozvoj a podporu našich aktivit,“ uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Pro ESSOX není darování nábytku první zkušeností s tzv. cirkulární ekonomikou. Zaměstnanci společnosti před časem sesbírali stará dětská kola, ta pak spolu s odborníky opravili a darovali je dětem v africké Ghaně, které na kolech mohou snadněji zdolávat často dlouhou každodenní cestu do školy. Později pro ně vysbírali i učebnice anglického jazyka. Ve společnosti jsou oblíbené i sbírky oblečení pro charitativní síť secondhandů Moment Charity.Vydáno: 23.červen 2021, v CSR, Úvěrové společnosti.
Zdroj: Petra Hermelová