Equa bank rozjíždí on-line Minutovou půjčku

Zájemci o spotřebitelský úvěr mají nyní uživatelsky příjemnější možnost, jak si půjčit u Equa bank. Platí to jak pro současné, tak i nové klienty. Díky on-line žádosti prostřednictvím webu nebo mobilu, rychlosti čerpání po podpisu smlouvy, nulovým poplatkům a nízkým úrokovým sazbám patří Minutová půjčka ke klientsky nejkomfortnějším na trhu.

Equa bank přichází s novou verzí aplikace on-line žádosti o Minutovou půjčku, která přináší řadu změn. „Naše zcela nová aplikace Minutové půjčky patří k hlavním inovacím, které v letošním roce v oblasti digitalizace služeb přinášíme. 99 % všech našich služeb poskytujeme digitálně a neustále je vylepšujeme,“ řekl Michal Hanousek, ředitel oddělení úvěrových produktů, Equa bank. „Chtěli jsme, aby byl jednodušší nejen proces samotné žádosti, ale aby tak působilo i prostředí aplikace. Je proto nyní graficky čistá a přehledná, s intuitivními prvky a snadnou orientací. Texty jsou formulované jednoduše, srozumitelným jazykem. Nejpodstatnější však je, že zažádat o spotřebitelskou půjčku u Equa bank je nyní snazší a uživatelsky přívětivější,“ dodává Michal Hanousek.

K novinkám patří například to, že se aplikace přizpůsobí uživateli. On-line žádost o Minutovou půjčku má totiž nyní podobu dynamické žádost – žadateli se zobrazují k vyplnění jen ty údaje, které banka dosud o žadateli v souvislosti s vedením jeho bankovních produktů nemá, nebo je potřebuje aktualizovat. U stávajících klientů banka již většinu informací zná a není nutné se na ně znovu dotazovat. V případech, kdy si do banky klient posílá výplatu, není třeba ověřovat ani výši příjmů. U žadatelů, kteří dosud nebyli klienty Equa bank, se aplikace ptá na všechny potřebné údaje. Žádost v nové aplikaci je proto individuálně dlouhá podle konkrétního žadatele, je tak jednodušší pro všechny žadatele.

Pro ověření příjmů začíná Equa bank v této aplikaci nově využívat také informace dostupné podle PSD2 pro AISP. Pro žadatele, kteří nejsou klienty Equa bank, to znamená výrazné zjednodušení. Místo nahrávání nebo předávání výpisů z účtů se přihlásí prostřednictvím aplikace do internetového bankovnictví své hlavní banky a odsouhlasí tím předání informací o svém platebním účtu do Equa bank. Ta následně tyto informace v reálném čase využívá pro vyhodnocení žádosti o půjčku.

Uživatelsky přívětivá je i další novinka – možnost úpravy parametrů po celou dobu vyplňování žádosti. Při tvorbě nové aplikace jsme vycházeli z toho, co zájemci o služby v internetovém světě znají a inspirovali se i v e-commerce. Zájemce o půjčku po celou dobu vidí v podobě nákupního košíku hlavní parametry úvěru, o který žádá. Dokud smlouvu nepodepíše, může její parametry měnit – jak samotnou výši půjčky, délku splatnosti, ale i další vlastnosti, jako je volba pojištění či způsob podpisu.

Nová aplikace se přizpůsobí jakémukoli zařízení, které chce žadatel o půjčku použít – ať již jde o desktop, mobilní telefon či tablet. Velikost zobrazení se vždy plnohodnotně přizpůsobí.

Equa bank poskytuje svou neúčelovou půjčku – Minutovou půjčku – ve výši od 5 000 do 700 000 korun. K jejímu vyřízení stačí mít fyzicky po ruce jen doklad totožnosti. Ostatní záležitosti je možné vyřídit v průběhu žádosti zcela on-line během několika minut. Pokud je půjčka schválena, může mít žadatel peníze na účtu do 3 minut. Žadatel si také může nastavit výši splátek a dobu splácení tak, jak mu to nejvíce vyhovuje. Minutovou půjčku lze jednoduše vyřídit on-line nebo na pobočkách banky. Klienti Equa bank si ji mohou vyřídit též prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Stačí mít jen nainstalovanou aplikaci mobilního bankovnictví Equa bank, které patří k těm nejmodernějším na trhu.Vydáno: 9.listopad 2020, v Banky, Informace z trhu.
Zdroj: Kateřina Petko